Petrol
110.39
0.36%
Euro
16.8412
0.24%
Dolar
15.7744
-0.62%
Altın
938.84
-0.39%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
482.102
0.94%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  İngiliz milletvekili George Galloway'a İsrail dayağı

  İngiltere'nin aşırı solcu partisi Respect'in lideri milletvekili George Galloway, Londra'nın Notting Hill semtinde feci şekilde dövüldü.
  • 30.08.2014 - 15:02
  İngiliz milletvekili George Galloway'a İsrail dayağı

  İngiliz milletvekili George Galloway a İsrail dayağı #1

  Galloway'in sözcüsü Ron McKay, dün akşam Londra'nın ünlü Notting Hill semtinde milletvekilinin fotoğraf çektirdiği sırada bir erkek tarafından saldırıya uğradığını, 60 yaşındaki Galloway'in kafasında morluklar oluştuğunu ve birkaç kaburgasının kırıldığını söyledi.

  HİTLER DİYE SESLENDİ

  Sözcü McKay, Galloway'e saldıran kişinin, milletvekiline "Hitler" diye seslendiğini öne sürerek, olayı şöyle anlattı;

  "George, birkaç kişiyle fotoğraf için poz veriyordu. Bu adam birden geldi, üzerine atladı ve George'u yumruklamaya başladı. Saldırı George'un İsrail hakkında yaptığı yorumlarla bağlantılı gibi görünüyor çünkü adam Holokost hakkında bağırıyordu."

  TABURCU EDİLDİ

  Konuya ilişkin Londra polisinden yapılan açıklamada da olay yerine giden polislerin kısa bir sonra 39 yaşında bir erkek şüpheliyi gözaltına aldıkları, şüphelinin halen polis gözetimi altında tutulduğu kaydedildi. Polis ayrıca, saldırıya uğrayan Galloway'in olay sonrası hastaneye götürüldüğünü ve milletvekilinin bu sabah hastaneden taburcu edildiğini belirtti. Savaş karşıtı görüşleriyle bilinen Respect Partisi'nin kurucularından Galloway, ağustos başında İngiltere'nin Leeds kentinde yaptığı bir konuşma sonrasında, gelen şikayetler üzerine ifade vermek üzere polis karakoluna çağrılmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir