Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.753
-0.52%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  İngiliz Parlementer'den Avrupa'ya Türkiye uyarısı

  İngiliz Parlementer Daniel Kawczynski'nin Türkiye hakkındaki yaptığı açıklamalar dikkat çekti.
  • 21.11.2016 - 07:58
  İngiliz Parlementer'den Avrupa'ya Türkiye uyarısı

  İngiliz Parlementer den Avrupa ya Türkiye uyarısı #1

  İngiliz Parlementer açıklamasında "DAEŞ'in Avrupa'ya ilerleyişini engelleyecek tek ülke Türkiye’dir. Türkiye’yi stratejik ortak olarak kaybetmek Avrupa için felaket anlamına gelir." ifadelerini kullandı.

  "DARBENİN ARKASINDA FETÖ VAR"

  TRT World’e konuşan İngiltere Parlamentosu Muhafazakâr Parti Milletvekili ve Meclis Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Daniel Kawczynski, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında FETÖ’nün olduğuna inandığını, Türkiye’nin mücadelesinde yalnız bırakılmaması gerektiğini söyledi.

  "TÜRKİYE YALNIZ BIRAKILMAMALI"

  İngilizce yayın yapan uluslararası haber kanalı TRT World Londra Bürosunun sorularını yanıtlayan İngiltere Parlamentosu Muhafazakâr Parti Milletvekili ve Meclis Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Daniel Kawczynski, Türkiye’nin İngiltere için çok saygın bir NATO müttefiki olduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin FETÖ ile mücadelesinde yalnız bırakılmaması gerektiğini söyledi.

  "BUGÜN TÜRKİYE'DE YAŞANIYORSA YARIN..."

  Kawczynski, Türkiye-Avrupa ilişkileri ekseninde FETÖ ve darbe girişimiyle ilgili olarak, darbe girişiminin arkasında FETÖ’nün olduğuna inandığını belirterek, “Gülenciler sadece Türkiye sınırları içinde faaliyet göstermiyor, Türkiye dışında birçok yerde de faaliyetleri var. Böylesine bir olay bugün Türkiye’de yaşanıyorsa, yarın her hangi bir Avrupa ülkesinin de başına gelebilir” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir