Petrol
84.34
0.75%
Euro
19.3339
-0.37%
Dolar
18.6231
-0.06%
Altın
1.044
-0.66%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
309.827
-1.49%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  İngiliz sağcı lider ile Trump'ın asansör selfie'si

  İngiliz sağcı lider ile Trump'ın asansör selfie'si

  İngiltere'de Brexit kampanyasını yürüten sağcı UKIP Partisi'nin eski genel başkanı Nigel Farage, Donald Trump'ı ziyaret etti.
  • Ajanslar
  • 14.11.2016 - 08:04

  İngiltere'nin AB'den ayrılma kampanyasını yürüten sağcı UKIP Partisi'nin eski genel başkanı Nigel Farage, Amerika'nın yeni seçilen başkanı Donald Trump'ı New York'ta ziyaret etti.

  ZİYARET EDEN İLK İNGİLİZ SİYASETÇİ

  Partisinin geçici genel başkanlığını halen yürütmekte olan Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi Genel Başkanı (UKIP) Nigel Farage, Trump'ı başkan seçildikten sonra ziyaret eden ilk İngiliz siyasetçi oldu.

  İngiliz sağcı lider ile Trump ın asansör selfie si #1

  ASANSÖR SELFİE'Sİ

  Manhattan'daki Trump Tower'da Donald Trump ile buluşan Farage, Twitter hesabından Donald Trump ile birlikte gökdelenin asansöründe çekilmiş fotoğrafını paylaştı.

  Trump ile başkanlık zaferi, Brexit ve küresel siyaset üzerine konuştuklarını yazan Farage, Trump'ın Britanya'yı destekleyen bir ekibe sahip olduğunu ve Britanya'nın geleceği konusunda oldukça pozitif olduğunu söyledi.

  SÜRPRİZ BAŞARILARA SAHİP İKİ LİDER

  Farage'in bu hareketi ise, İngiltere'de özellikle Brexit karşıtları tarafından eleştirildi.

  Aşırı sağcı ve göçmen karşıtı görüşleri ile tanınan Farage, İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecinde çok yoğun bir kampanya yürütmüştü.

  Donald Trump'ın sürpriz başkanlık sonucu gibi, Farage'in kampanyadaki sürpriz başarısı da uzun süre konuşulmuştu.

  İNGİLTERE'NİN AB'DEN ÇIKMASI YÖNÜNDE KAMPANYA YÜRÜTMÜŞTÜ

  Farage, geçtiğimiz haziran ayındaki AB referandumunda İngiltere'nin AB'den çıkması gerektiği yönünde kampanya yürütmüştü. Farage, referandumun gerçekleştiği 23 Haziran tarihini de Britanya'nın bağımsızlık günü olarak adlandırıyor.


  Görüş Bildir