Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.708
-2.60%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  İngiltere'de Toplum Bakanı skandal ortaya çıkınca istifa etti

  İngiltere Sivil Toplum Bakanı Brooks Newmark, kendisini kadın gibi tanıtan bir gazeteciye uygunsuz fotoğraflarını gönderince ülkede eleştirilerin hedefi oldu. Newmark, skandalın ortaya çıkmasının ardından istifa etti.
  • 29.09.2014 - 10:47
  İngiltere'de Toplum Bakanı skandal ortaya çıkınca istifa etti

  bakan

  İngiltere’de iktidar olan Muhafazakar Parti’nin bir bakanı, kendisini kadın gibi tanıtan bir erkek gazeteciye uygunsuz fotoğraflarını gönderdiği ortaya çıkınca tepkilerin hedefi oldu. Skandalın ortaya çıkmasından sonra istifa eden 56 yaşındaki Sivil Toplum Bakanı Brooks Newmark, ailesine ve özel hayatına saygı duyulması gerektiğini belirtti.

  KADIN SANDIĞI GAZETECİYE UYGUNSUZ FOTOĞRAFLARINI GÖNDERDİ

  İstifası Başbakan David Cameron tarafından kabul edilen Brooks Newmark, İngliz Mirror gazetesi için çalışan ve kendisini kadın gibi tanıtan bir gazeteciye gönderdiği mesajlar ve uygunsuz fotoğraflar hakkında yorum yapmadı.

  İddialara göre, erkek muhabir, kendisini  bir kadın olarak tanıttıktan sonra bir süre Newmark ile mesajlaşmaya başladı ve daha sonra 5 çocuk babası eski bakan muhabire uygunsuz fotoğraflarını gönderdi.

  Yapılan açıklamaya göre, adı açıklanmayan İngiliz gazeteci, politikacıların sosyal medyayı nasıl kullandığını ortaya çıkartmak için bir araştırma yürütüyordu. Gazete, bugün yayınladığı mesajda haberin arkasında durduklarını duyurdu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir