Petrol
93.2
-5.04%
Euro
18.3301
-0.38%
Dolar
17.9634
0.17%
Altın
1.03
-0.83%
Borsa
2868
0.14%
Bitcoin
434.969
-1.34%
24ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 24 C

  İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson: Sorumlu Esad'dır

  İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, "DAEŞ'in güçlenmesine neden olan ve besleyen Esad'dır" dedi.
  • Ajanslar
  • 07.09.2016 - 19:29
  İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson: Sorumlu Esad'dır

  boris

  İngiltere, Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Müzakere Yüksek Komitesi'nin (MYK) ülkedeki siyasi geçişe ilişkin sunduğu yeni vizyonun görüşüldüğü toplantıya ev sahipliği yapıyor.

  Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun temsil ettiği başkent Londra'da yapılan toplantıya, ABD, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Ürdün, İtalya ve Avrupa Birliği'nden (AB) üst düzey yetkililer katılıyor. Toplantı çerçevesinde Çavuşoğlu'nun ikili temaslarda da bulunması bekleniyor.

  JOHNSON: HALEP'İ ZİYARET EDEN HERKES BU ŞEHİRDEN BUGÜN GELEN HABERLERE AĞLAR

  Toplantı öncesi makale kaleme alan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, "Barış zamanında Halep'i ziyaret eden herkes, bu şehirden bugün gelen haberlere ağlar. Bu şehirde sivillere saldırılıyor, hastaneler bombalanıyor, çocuklar göçüklerden çıkarılıyor." ifadelerini kullandı.

  "DAEŞ'İN GÜÇLENMESİNE NEDEN OLAN BESLEYEN ESAD'DIR"

  Suriye'de nüfusun yarısının yerlerinden edildiğini yazan Johnson, şunları kaydetti:

  "Bu felaketin sorumlusu tek bir adamdır. 400 bin kişinin çoğunun hayatını kaybetmesine neden olan bir adamın acımasız askeri taktikleridir. Bu kişi Beşşar Esad'dir. Onun ölüm makinesi, varil bombaları ve siyasi kurtuluşu için verdiği mücadelenin sonuçlarıdır. Esad, yeni Suriye hükümetinde yer alamaz. Çünkü Esad Şam'da durduğu sürece yönetilecek bir Suriye olmaz. Muhalif güçler mücadelelerine son vermeyecektir. Çünkü silahlarını bırakırlarsa ülkeyi Esad'a bırakacaklarını biliyorlar. Sünni milislerin görev yapmasına neden olan kişi Esad'dir. DAEŞ'in güçlenmesine neden olan, besleyen Esad'dir."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir