Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
290.249
5.07%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  İngiltere'nin ilk Müslüman bakanı Gazze için istifa etti

  İspanya'dan sonra İsrail'e bir psikolojik darbe de İngiltere'den geldi. Ülkenin ilk kadın Müslüman bakanı hükümetin Gazze politikaları nedeniyle istifa etti.
  • 05.08.2014 - 12:41
  İngiltere'nin ilk Müslüman bakanı Gazze için istifa etti

  İngiltere nin ilk Müslüman bakanı Gazze için istifa etti #1

  İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın İnanç ve Toplumlardan Sorumlu Bakanı Barones Warsi, hükümetin Gazze politikasından dolayı görevinden istifa ettiğini bildirdi.

  WARSİ: DAHA FAZLA DESTEKLEYEMEM

  İstifasını Twitter’dan duyuran Pakistan asıllı kabine bakanı Warsi, “Derin bir üzüntü duyarak bu sabah Başbakan’a istifamı sundum. Hükümetin Gazze politikalarını daha fazla destekleyemem” yazdı.

  MUJİCA: İSRAİL'İN YAPTIĞI SAVUNMA DEĞİL SOYKIRIM

  Uruguay Devlet Başkanı Jose Pepe Mujica da, İsrail'in Gazze'de bir Birleşmiş Millet okulunu bombalamasının savunmayla ilgisi olmadığını, yaptığının "soykırım" olduğunu söyledi. Mujica ülkesinde yayımlanan El Pais gazetesine "Hastanelerin, çocukların ve yaşlıların üzerine bomba yağdırılırsa bu bana soykırım gibi gözükür" açıklaması yaparak İsrail'i sert bir dille kınadı.

  İngiltere nin ilk Müslüman bakanı Gazze için istifa etti #2

  HER ZAMAN EN SAVUNMASIZ OLANLAR EN ÇOK ACI ÇEKER

  Kendisine yöneltilen Benjamin Netanyahu'nun kendisini ve ülkesini savunma hakkına inanıyor musunuz sorusunu "Herkesin kendini savunma hakkı vardır ancak bazı şeyler bu savunma şeklinin içine girmez" sözleriyle yanıtlayan Mujica Ortadoğu'daki gelişmelerden çok endişeli olduğunu belirterek, "Çünkü her zaman en savunmasız olanlar en fazla acı çekenlerdir" dedi. Uruguay Dışışleri Bakanlığı da İsrail saldırılarını "savaş suçu" olarak nitelendirip kınamıştı.

  ARJANTİN DE KINADI

  İsrail'in Gazze'deki sivillere yönelik saldırısına Arjantin de sessiz kalmadı. Arjantin Dışışleri Bakanlığı İsrail'in BM okulunu bombalamasını yayınladığı bir bildiriyle kınadı. "Gazze Şeridi'ndeki Birleşmiş Milletler tesisleri sivilleri askeri saldırılardan koruyan son kalelerdir" denilen bildiriden, saldırının sorumluların bir an önce adalet önüne çıkartılması istendi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir