Euro
10.745
-0.02%
Dolar
9.2664
0.06%
Altın
526.92
0.1%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
575.406
2.14%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Irak Cumhurbaşkanı Salih, Joe Biden ile görüştü

  ABD’nin New York kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) 76. Güvenlik Konseyi toplantısına katılan Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.
  • İHA
  • 21.09.2021 - 23:59
  Irak Cumhurbaşkanı Salih, Joe Biden ile görüştü

  Irak Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra birçok konuların ele alındığı kaydedildi.

  TERÖRLE MÜCADELE İŞBİRLİĞİNİN SÜRDÜRÜLMESİ VURGULANDI

  Görüşme sırasında, iki ülke arasındaki stratejik diyalog çerçevesinde her alanda ikili ilişkilerin geliştirme yollarını ele alan Salih ve Biden, Irak’ta önümüzdeki Ekim ayında yapılacak seçimlerin adil ve şaibesiz bir şekilde geçmesinin yanı sıra bölgede terörü bitirmek için terörle mücadele işbirliğinin sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

  BIDEN: IRAK'A DESTEK DEVAM EDECEK

  Irak’ın siyasi, güvenlik, çevre, ekonomik ve kültür alanlarda ABD ile ilişkilerini geliştirmeyi arzuladığını aktaran Salih, Irak’ın bölgede huzur ve istikrarın sağlanması için önemli bir rol oynadığını belirtti.

  Irak’ın istikrarı sağlamak için kaydettiği gelişmeyi ve bölgede gerilimi düşürmek için oynadığı olumlu rolü takdir ettiğini dile getiren Başkan Biden ise, ülkesinin Irak’ın huzurunu ve egemenliğini sağlamak için verdiği desteğin devam edeceğini vurguladı.

  Irak Cumhurbaşkanı Salih, Joe Biden ile görüştü #1

  Irak Cumhurbaşkanı Salih, Joe Biden ile görüştü #2

  Irak Cumhurbaşkanı Salih, Joe Biden ile görüştü #3

  Irak Cumhurbaşkanı Salih, Joe Biden ile görüştü #4

  Irak Cumhurbaşkanı Salih, Joe Biden ile görüştü #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir