Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.276
-0.33%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Irak ordusu Musul'u geri alımak için ilk adımı attı

  Irak ordusu Musul'u geri alımak için ilk adımı attı

  Irak merkezi hükümeti, terör örgütü DAEŞ’in elindeki Musul'u geri almak için bölgeye 4 bin 500 askerden oluşan büyük bir sevkiyat yaptı.
  • AA
  • 11.02.2016 - 20:52

  Irak ordusuna bağlı ağır silahlarla donatılmış 4 tugaydan oluşan 4 bin 500 asker, Musul kent merkezinden yaklaşık 60 kilometre mesafede, Peşmerge güçlerinin kontrolündeki Mahmur ilçesindeki “Ninova Ortak Operasyonlar Komutanlığı” üssüne konuşlandı.

  EMİR BEKLİYORLAR

  Ninova Ortak Operasyonlar Komutanlığı Komutanı Necim Cuburi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun süredir DAEŞ’in elinde bulunan Musul’u geri almak için Irak ordusuna bağlı askerlerin Mahmur ilçesine sevk edildiğini belirterek, "Güçlerimizin bu kentte en yakın olacak şekilde konuşlanmasını istedik. Buraya sevk edilen güçler çok iyi bir şekilde eğitilip, donatıldı. Bu saatten sonra Irak Başbakanı Haydar el-İbadi’den gelecek emri bekleyeceğiz” dedi.

  Irak ordusu Musul u geri alımak için ilk adımı attı #1

  DAEŞ'İN IRAK'TAKİ SON KALESİ

  Irak ordusu olarak düşmanlarını hiçbir zaman küçük görmediklerini ifade eden Cuburi, “Herkesin çok iyi bilmesi lazım artık DAEŞ’in Irak’taki son kalesi Musul’dur. Halkımızın desteği arkamızda ve bir güven söz konusudur” yorumunu yaptı.

  Irak ordusu Musul u geri alımak için ilk adımı attı #2

  KOALİSYON GÜÇLERİNİN DESTEĞİ

  Musul’un geri alınması için uluslararası koalisyon güçlerinin tam desteğinin mevcut olduğunu aktaran Cuburi, “Teröristlerin elindeki kentin geri alınması için daha fazla yardımda bulunacaklar. Uluslararası koalisyon güçleri diğer operasyonlara göre daha çok destek verecektir” dedi.

  Irak ordusu Musul u geri alımak için ilk adımı attı #3

  Irak ordusu Musul u geri alımak için ilk adımı attı #4

  Irak ordusu Musul u geri alımak için ilk adımı attı #5

  Irak ordusu Musul u geri alımak için ilk adımı attı #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir