Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
386.217
1.93%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Irak'taki PKK provakasyonunda Peşmerge parmağı

  Irak'taki PKK provakasyonunda Peşmerge parmağı

  Kuzey Irak'ta bulunan Duhok'ta PKK provakasyonu sonucu Türk üs bölgesine sivil saldırılar meydana gelmişti. Saldırılarda, PKK ile birlikte Peşmergenin de parmağı olduğu ortaya çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 27.01.2019 - 10:15

  Duhok'ta dün bir grup sivil, PKK'nın kışkırtmasıyla Türk askeri üssüne doğru yürümüş, saldırı düzenlemişti. Çıkan olaylarda askerler bölgeden tahliye edilirken, askeri araçlarda maddi hasar meydana gelmişti.

  Olayların ardından IKBY soruşturma başlatacağını açıklasa da, PKK provakasyonuna peşmergelerin de destek verdiği ortaya çıktı.

  Irak taki PKK provakasyonunda Peşmerge parmağı #1

  İLK GÖRÜNTÜLER PEŞMERGELERDEN

  Saldırılar sırasında sosyal medyada peşmergelerden paylaşımlar yapıldı. Orduda binbaşı rütbesi olan İslam Zebari isimli bir peşmerge, bölgeden ilk fotoğrafları anlık olarak paylaşarak propaganda faaliyetleri yürüttü.

  Peşmerge’nin Türk askeri üssüne yönelik “İşgalci Türk ordusu.” mesajını paylaşırken Isam Zebary anbean olayları takip edip fotoları paylaştı.

  Irak taki PKK provakasyonunda Peşmerge parmağı #2

  IKBY'DEN AÇIKLAMA

  Türk üssüne yönelik bu provokatif olayda yapılan paylaşımları, Peşmerge’nin parmağı olduğu yönündeki kanıları kuvvetlendirdi.

  Irak taki PKK provakasyonunda Peşmerge parmağı #3

  IKBY, PKK'lı teröristlerin Duhok'ta TSK'ya ait üs bölgesine düzenlediği saldırının arkasında provokatörlerin olduğunu ve bunu yapanların cezalandırılacağını bildirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir