Petrol
87.33
-0.82%
Euro
18.1711
0.84%
Dolar
18.4909
-0.15%
Altın
987.34
-0.02%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.959
-0.66%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Irak'taki saldırılarda 61 IŞİD militanı öldürüldü

  Irak'ın batısı ve kuzeyinde, uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının ve Irak ordusunun saldırılarında, 61 IŞİD militanının öldürüldü.
  • 11.10.2014 - 08:42
  Irak'taki saldırılarda 61 IŞİD militanı öldürüldü

  Irak taki saldırılarda 61 IŞİD militanı öldürüldü #1

  Irak'ın batısı ve kuzeyinde, IŞİD militanlarına uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının ve Irak ordusunun saldırı düzenledi.  Irak ordusuna bağlı "El-Cezira ve El-Badiye Operasyonları" Komutanı Tuğgeneral Ziya Kazım, yaptığı açıklamada, "Irak ordusuna ait savaş uçaklarının ülkenin batısında bulunan el-Enbar ilinde IŞİD'e ait bir konvoya düzenlediği hava saldırısında 30 militan öldürüldü" dedi.

  IŞİD'E AİT MEVZİLERE HAVA SALDIRILARI DÜZENLENDİ

  Kazım, konvoyda 20 aracın yanı sıra 2 tank ve yakıt taşıyan 2 tanker bulunduğunu kaydetti. Bu arada orduya bağlı Enbar Operasyon Gücü Komutanı Reşid Felih de Enbar'ın kuzeyindeki bir askeri birliğe saldıran 20 IŞİD militanının öldürüldüğünü aktardı. Peşmerge güçlerinde Yüzbaşı Şirzad Zahuli ise uluslararası koalisyona ait savaş uçaklarının Musul'un 55 kilometre kuzeyindeki Zimmar nahiyesi ile Musul'un güneybatısında bulunan IŞİD militanlarına ait mevzilere hava saldırıları düzenlediğini belirtti.

  UÇAKSAVAR İMHA EDİLDİ

  Zahuli, saldırılarda 11 IŞİD militanının öldürüldüğünü, bir uçaksavarın imha edildiğini kaydetti. Irak'ta, terör örgütü IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların Haziran'da Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, ordu ve IŞİD militanları arasında çatışmalar yaşanıyor. ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait hava unsurları da bir süredir IŞİD'in kontrolündeki hedeflere saldırılar düzenliyor.

  IŞİD 1'İ GAZETEİ 4 KİŞİYİ İDAM ETTİ İDDİASI

  Öte yandan, Selahaddin ili operasyonlar komutanı Abdulvahhab es-Saidi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD militanlarının 2 ay önce Salahaddin'e bağlı el-Alem nahiyesindeki evlerinden kaçırdıkları kameraman Ra'd el-Azzavi ile kardeşini ve 2 sivili idam attiğini ileri sürdü. Cesetlerin nerede olduğunun henüz bilinmediğini aktaran Saidi, söz konusu kişilerin idam edildiği bilgisine nasıl ulaştığı konusunda bilgi vermedi.


  Görüş Bildir