Petrol
109.63
0.49%
Euro
17.5275
-1.68%
Dolar
16.5927
-1.73%
Altın
979.62
-1.26%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
352.090
-2.84%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  İran İsrail’i İstanbul’da vuracaktı

  İran İsrail’i İstanbul’da vuracaktı

  İsrail gazetesi iddia etti: İRAN İSTANBUL'U VURACAKTI..
  • 05.02.2012 - 10:14

  İran İsrail’i İstanbul’da vuracaktı #1

  İsrail iç istihbaratı Şin Bet’in Başkanı, İran’ın, nükleer bilimci suikastlarına misilleme olarak İstanbul Başkonsolosluğu’na yönelik saldırı girişimini son anda önlediklerini söyledi

  NÜKLEER BİLİMCİNİN İNTİKAMI İÇİN İSTANBUL'A SALDIRACAKLARDI

  İsrail güvenlik Servisi Şin Bet’in Başkanı Yoram Cohen, geçen yıl İran’ın İsrail’in üç yurtdışı temsilciliğine yönelik saldırı girişimini önlediklerini, bunlardan birinin de İstanbul Başkonsolosluğu’nu hedef aldığını söyledi. Haaretz gazetesinin haberine göre Cohen, kapalı bir oturumda İran’ın suikasta kurban giden nükleer bilimcilerinin intikamını almak amacında olduğunu ve var gücüyle İsrail’in yurtdışındaki hedeflerine yönelik bir saldırı gerçekleştirmek için topyekun seferberliğe geçtiğini aktardı.

  İSRAİL'E BEDEL ÖDETMEK İSTİYORLAR

  İranlı nükleer bilimcilerin İsrail tarafından öldürüldüğünü doğrulamayan Cohen, “Bunun gerçek olup olmadığı önemli değil. İran gibi büyük ve ciddi bir ülke bu olaylara aldırmazlık edemez. İsrail’i yıldırmak ve İsrail’deki karar alıcılara İranlı bir bilimadamına saldırmadan iki kere düşünmelerini sağlayacak bir bedel ödetmek istiyorlar. Geçen yıl planlanan üç ciddi saldırı girişimini önledik: Türkiye’de İstanbul Başkonsolosluğu’na yönelik, Azerbaycan’da Bakü’de ve de iki hafta önce de Tayland’da” diye konuştu.

  İRAN İSLAMİ CİHAD'A DAHA DA YAKLAŞTI

  İran’da son iki yılda meydana gelen dört nükleer bilimci cinayetinin arkasında İsrail istihbaratı Mossad’ın olduğundan şüphe ediliyor. İslami Cihad’a yardım ediyor Cohen ayrıca İran’ın Gazze’de terör eylemleri düzenleyen İslami Cihad örgütüyle de bağlarını sıkılaştırdığını belirtti. “Hamas’ın siyasi çıkar güttüğünü düşünen İran, İslami Cihad’la daha çok yakınlaştı” diyen Cohen, örgütün füzelerinin menzillerini arttırmak için bazı uzmanların yardımda bulunduğunu söyledi. Bu arada İsrail’in, İran’ın nükleer programını engellemek için birkaç hafta önce ‘Derin Timler’ adında özel bir komando birliği oluşturduğu öne sürülüyor. İddiaya göre gizli operasyonlar yürütmek için eğitilen ‘Derin Tim’ komandoları şimdiden İran’a girdi bile.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir