Petrol
110.88
-0.03%
Euro
17.0277
-0.05%
Dolar
15.9371
0.07%
Altın
949.11
0.03%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
472.138
-2.93%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  İran'dan Lübnan'a askeri yardım

  İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, Lübnan'a yapılacak askeri yardım görüşmelerinde "Lübnan ordusu desteklenmelidir" dedi.
  • 19.10.2014 - 10:00
  İran'dan Lübnan'a askeri yardım

  iran

  İran'ın resmi haber ajansı İRNA'nın haberine göre, başkent Tahran'a resmi temaslarda bulunmak üzere gelen Lübnan Savunma Bakan Yardımcısı Semir Mukbil ile İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, bölgedeki gelişmeler ve Lübnan'a yapılacak askeri yardımı ele aldıkları bir toplantı yaptı.

  LÜBNAN, ZİYARETTEN MEMNUN

  Her iki ülkenin savunma bakanlığı uzmanlarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Dehkan, bölgede hassas bir dönemden geçildiğini, bu olağanüstü günlerde Lübnan Savunma Bakan Yardımcısı Mukbil'in ülkelerine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  "LÜBNAN ORDUSU DESTEKLENMELİDİR"

  Lübnan'ın stratejik öneminden dolayı İran'ın kırmızı çizgilerinden biri olduğunu belirten Dehkan, "İran, Lübnan'ın güvenliğini, bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü savunmaya devam edecektir. Bölgedeki terörist gruplar ve siyonist İsrail'e karşı direniş hattının en önünde yer alan Lübnan'ın ordusu desteklenmelidir" ifadelerini kullandı.

  "İRAN'IN ÜLKEMİZE YAPACAĞI YARDIMLARINI ÖNEMSİYORUZ"

  Lübnan Savunma Bakan Yardımcısı Mukbil de İran'ın ülkesine yaptığı yardımlardan övgüyle söz etti. Mukbil, "Olağanüstü bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, İran'ın ülkemize ypacağı yardımlarını önemsiyoruz. Eğer Lübnan ordusu, ihtiyacı olan modern askeri teçhizat ve silahlarla donatılacak olursa, ülkenin huzur ve güven ortamını bozmak isteyen teröristlere karşı daha kararlı davranacaktır." dedi.

  ASKERİ TEÇHİZAT VE SİLAH YARDIMI YAPACAĞINI DUYURMUŞTU

  Geçen ay, Lübnan'a giden İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, İran'ın Lübnan'a yakın gelecekte askeri teçhizat ve silah yardımı yapacağını duyurmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir