Euro
15.2474
0.02%
Dolar
13.4269
0.01%
Altın
793.9870
-0.22%
Borsa
2,042.65
0.04%
Bitcoin
568.646
-0.08%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  İranlı yetkili: 10 bin İsrail askerini öldürürüz

  İran ve İsrailli yetkililer arasında yaşanan psikolojik savaş devam ediyor.
  • 08.10.2012 - 15:57
  İranlı yetkili: 10 bin İsrail askerini öldürürüz

  İranlı yetkili: 10 bin İsrail askerini öldürürüz #1

  İran ile İsrail arasındaki psikolojik savaş sürüyor. İran'dan yapılan açıklamada, olası bir savaşta İsrail'in 10 bin asker kaybedeceği ileri sürüldü.

  İsrail, atom bombası üreteceğinden endişe ettiği İran'ı nükleer tesislerini vurmakla tehdit ediyor. İki ülke üst düzey yetkililerinin birbirlerine karşı yürüttükleri "psikolojik savaş" devam ediyor. Son tehdit İran'dan geldi.

  İSRAİL'E MALİYETİ AĞIR OLUR

  İran Düzeninin Maslahatını Teşhis Konseyi Sekreteri Muhsin Rezai, İran topraklarına olası bir saldırının İsrail'e maliyetinin çok ağır olacağını söyledi.

  İran'ın İngilizce yayın yapan devlet televizyonu Press TV'nin internet sayfasında yer alan habere göre, İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan bir grup İranlı öğrenciye video konferans aracılığıyla açıklama yapan Muhsin Rezai, "Eğer Siyonist rejim bize saldırırsa, İran'ın caydırıcı gücü onlara ölümcül bir darbe indirecek ve 10 binden fazla askerleri ölecek" dedi.

  HERHANGİ BİR SALDIRIYA HAZIRLIKLIYIZ

  "Biz savaş istemiyoruz ancak ülkemize karşı herhangi bir saldırıya hazırlıklıyız" diyen İranlı yetkili Muhsin Rezai, "Siyonist rejim İran'ı işgal etmeye teşebbüs dahi edemez, savaştan bahsederek, seçilecek ABD Başkanı'ndan ödün kopartmanın peşinde" iddiasında bulundu.

  ABD TEHDİTLERİNİ ARTIRDI

  Haberde, ABD'de 6 Kasım'da yapılacak seçimler öncesi İsrail'in İran'ın nükleer tesislerine saldırı düzenleyeceği yönündeki tehditlerini arttırdığı, Washington'ın ise bu aşamada İsrail'in askeri operasyonuna karşı olduğu belirtildi.

  İranlı yetkililer, İsrail'in topraklarına düzenleyeceği bir askeri saldırının, Ortadoğu'da önemli yansımalarının olacağını ve savaşın diğer bölgelere de yayılacağını ileri sürüyor.


  Görüş Bildir