Euro
15.3324
0.10%
Dolar
13.5333
0.03%
Altın
788.1840
-0.16%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.479
0.55%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Irkçı Yunan partisi liderinin eşi göçmenleri aşağıladı

  Neo-Nazi eğilimli Altın Şafak hareketinin lideri Michaloliakos'un eşi Zaroulia: Göçmenler alt-insanlar..
  • 21.10.2012 - 07:00
  Irkçı Yunan partisi liderinin eşi göçmenleri aşağıladı

  Irkçı Yunan partisi liderinin eşi göçmenleri aşağıladı #1

  Taraf gazetesinin haberine göre; Yunanistan'da ekonomik krizle birlikte büyük yükselişe geçerek adını tüm Avrupa'ya duyuran neo-Nazi eğilimli Altın Şafak hareketi, bu kez partinin çok sayıda skandalla anılan lideri Nikos Michaloliakos'un eşi Eleni Zaroulia'nın açıklamalarıyla gündeme oturdu.

  GÖÇMENLER ALT İNSAN

  Haziran ayındaki seçimlerde Altın Şafak'tan milletvekili seçilen Zaroulia, Yunan parlamentosunda yaptığı konuşmada "alt insanlar" olarak nitelediği göçmenleri "ülkeye türlü türlü hastalık getirmekle" suçladı. Yerel seçimlerde göçmenlere oy hakkı tanınmasının tartışıldığı oturum sırasında söz alarak yurtdışında yaşayan Yunanlara oy imkânı sağlanmamasını eleştiren Zaroulia "Yunanların anavatanımızı işgal eden bu alt insanlarla aynı muameleyi görmesi kabul edilemez" demişti.

  IRKÇI ALTIN ŞAFAK YÜKSELİŞTE

  Zaroulia'nın ay başında Strasbourg merkezli Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) Eşitlik ve Ayrımcılığa Karşı Mücadele Komitesi'ne seçilmesine rağmen göçmenlere hakaret etmekten geri kalmaması ise skandalın daha da büyümesine neden oldu. Ancak ardı arkası kesilmeyen skandallara rağmen Altın Şafak'a kamuoyu desteği yükselmeye devam ediyor. Bu hafta yayınlanan bir anket, bugün bir seçim yapılsa Altın Şafak'ın yüzde 14 oy alarak, hazirandaki seçimlerde aldığı oyun iki katıyla parlamentoda üçüncü parti olacağını ortaya koydu.


  Görüş Bildir