Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.664
1.40%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  IŞİD çarmıha gererek infaz etti

  Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Suriye'nin Rakka vilayetinde bir kişiyi çarmıha gererek, 12 kişiyi idam ettiği ve ünlü "Şiran Aslanı" heykelini yıktığı açıklandı.
  • 30.04.2014 - 15:47
  IŞİD çarmıha gererek infaz etti

  Suriye'nin Türkiye sınırındaki Rakka kentinden kan donduran kareler gelmeye devam ediyor. Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün yayımladığı bir fotoğrafta, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kontrolündeki Rakka'da bir IŞİD üyesini hedef alan bombalı saldırıdan sorumlu tutuldukları için infaz edilen 12 kişiden birinin çarmıha gerildiği görüldü.

  IŞİD çarmıha gererek infaz etti #1

  Rakka'daki bir meydanda çekilen fotoğrafta, üzerine "Bu adam Müslümanlara karşı savaştı ve burada bir el bombası attı" yazısı asılan kişinin etrafında, aralarında çocukların da olduğu Suriyelilerin hiçbir şey olmamış gibi dolaşması dikkat çekti.

  IŞİD çarmıha gererek infaz etti #2

  ''SAVAŞÇILARIMIZ YAKALADI''

  İnfazı gerçekleştirilen bir kişinin daha çarmıha gerildiği belirtilirken, IŞİD'in Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bundan 10 gün önce saldırganlar, bir IŞİD savaşçısına Naim civarında el bombası attı. Müslüman bir sivil bacağını kaybetti ve bir çocuk da öldü. Savaşçılarımız bu olayın üzerine hemen bariyerler kurarak onları yakaladı. Daha sonra da hücrenin diğer üyelerini gözaltına aldılar" denildi.

  IŞİD çarmıha gererek infaz etti #3

  ŞİRAN ASLANI HEYKELİNİ YIKTILAR

  Bu arada IŞİD üyelerinin Rakka'da tarihi "Şiran Aslanı" heykelini de yıktığı bildirildi. Bölgedeki aktivistlerden Ebu Ammar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rakka'nın merkezindeki Er-Reşid Parkı'nda bulunan ve kentin sembollerinden olan "Şiran Aslanı" heykelinin "put ve şirk olduğu" iddiasıyla IŞİD mensupları tarafından buldozerle yıkıldığını söyledi.

  IŞİD çarmıha gererek infaz etti #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir