Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
714.006
2.51%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  IŞİD hedeflerine 11 yeni hava saldırısı

  ABD ordusu ve koalisyon güçleri, Suriye ve Irak'ta,IŞİD örgütü hedeflerine 11 yeni hava saldırısı daha düzenledi.
  • 29.09.2014 - 19:39
  IŞİD hedeflerine 11 yeni hava saldırısı

  IŞİD hedeflerine 11 yeni hava saldırısı #1

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, operasyona ortak ülkelerin askeri güçleri, savaş uçakları ve insansız hava araçları vasıtasıyla IŞİD'in Suriye'deki hedeflerine 8, sadece Amerikan savaş uçağı ve insansız hava araçlarının ise örgütün Irak'taki hedeflerine 3 saldırı düzenlediği bildirildi.

  ÖRGÜT KAMPLARINA HAVA SALDIRISI

  Açıklamada, Suriye'de Deyru'z-Zor'un yakınlarındaki saldırıda IŞİD'e ait bir silahlı aracın ve uçaksavar topçusu taşıyan taşıtın imha edildiği aktarıldı. Ülkenin kuzeyinde Halep yakınlarındaki IŞİD kampına yönelik iki, örgütün kontrolünde bulunan uçak pistine de bir hava saldırısı düzenlendiği belirtilirken, Rakka yakınlarında da örgütün kamplarına iki, Münbiç yakınlarındaki eğitim kampına iki, örgütün elinde bulunan tahıl ambarı bitişiğindeki araçlara yönelik de bir saldırı gerçekleştirildiği ifade edildi.

  UÇAKLAR GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE BÖLGEDEN AYRILDI

  Saldırıların ilk etapta başarılı olduğu görünse de örgütü verdiği hasarın tespitinin devam ettiğine değinilen açıklamada, Suriye'deki hedeflere yönelik saldırıların Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin katılımıyla yapıldığı bildirildi. Irak'ta, Kerkük yakınlarındaki saldırıda IŞİD'in iki aracının, Sincar bölgesinde de iki silahlı aracının imha edildiği belirtilirken, ülkenin kuzeybatısında örgütün silahlı aracını hedef alan saldırının ise başarısızlıkla sonuçlandığı bilgisine verildi. Açıklamada, uçakların operasyonların ardından bölgelerden güvenli biçimde ayrıldığı kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir