Dolar
7.7789
1.576%
Euro
9.0609
1.7255%
Altın
1852.23
-0.5113%
Borsa
1122.56
-0.1432%
G. Altın
463.118
1.0087%
Bitcoin
84445.25
2.645%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  IŞİD İngiliz rehinenin görüntüsünü paylaştı

  IŞİD yeni bir rehine videosunu sosyal paylaşım sitesinden yayınladı. Videoda 'zorla' IŞİD propagandası yaptırılan rehine, "Benim kaderim şu anda IŞİD'in ellerinde" ifadesini kullanıyor.
  • 18.09.2014 - 19:49
  IŞİD İngiliz rehinenin görüntüsünü paylaştı

  IŞİD İngiliz rehinenin görüntüsünü paylaştı #1

  IŞİD'in servis ettiği görüntülerde, örgütün infaz ettiği rehinelere giydirdiği turuncu kıyafet içerisinde görülen İngiliz aksanlı kişi, isminin John Cantlie olduğunu, daha önce The Sunday Times, The Sun ve The Sunday Telegraph gibi gazeteler için çalıştığını söylüyor.

  IŞİD İngiliz rehinenin görüntüsünü paylaştı

  2012 YILINDA REHİN ALINDIM

  Kamera karşısında örgütün yazılı metnini okuyan kişi, 2012 Kasım'da Suriye'ye gittiğini ve IŞİD militanlar tarafından rehin alındığını belirterek, "rehin alındığı günden bu yana IŞİD'in büyüdüğünü, Suriye'nin doğu ve Irak'ın batısını kontrolü altına aldığını" söylüyor.

  IŞİD'in İngiltere'den daha büyük bir alanı kontrol ettiğini belirten rehine, "açıklamaları IŞİD'in zoruyla yaptığını, İngiliz hükümetinin kendisini yalnız bıraktığını" iddia ediyor.

  KADERİM IŞİD'İN ELİNDE

  "Benim kaderim şu anda IŞİD'in ellerinde" diyen rehine, IŞİD'in yeni videolar yayınlayacağını ve kendisinin bunlarda örgütün propagandasını yapmak zorunda kalacağını belirtiyor.

  Avrupa'da birçok ülkenin, IŞİD'in elindeki rehineleri kurtarmak için terör örgütüyle görüştüğünü ve pazarlıkların sonrasında rehinelerin serbest bırakıldığını belirten rehine, "ABD ve İngiltere'nin kendi vatandaşlarını kurtarmak için pazarlık yapmadığını" ileri sürüyor.

  ÜÇ REHİNE İNFAZ EDİLDİ

  IŞİD daha önce İngiliz rehine David Haines'in infaz görüntülerini yayınlamış, bu görüntülerdeki ikinci kişinin örgütün hala elinde tuttuğu 47 yaşındaki İngiliz yardım görevlisi olan Alan Henning olduğu anlaşılmıştı.

  IŞİD militanları daha önce ikisi Amerikalı, biri İngiliz üç rehineyi başlarını keserek öldürmüş ve bu anların görüntülerini kamuoyu ile paylaşmışlardı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir