Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.366
-0.29%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  IŞİD'den videolu Kobani açıklaması: Kararlıyız İZLE

  IŞİD militanları yayınladıkları bir videoda Kobani'yi ele geçirmekte kararlı olduklarını, PKK'yı temizleyeceklerini açıkladılar.
  • 20.10.2014 - 12:40
  IŞİD'den videolu Kobani açıklaması: Kararlıyız İZLE

  isd

  Kobani'den son görüntüler IŞİD'e yakın bir haber sitesinde yayınlandı. Görüntülerde, Kobani’nin merkezini ele geçirdiklerini iddia eden IŞİD militanları, Kobani Kültür Merkezi başta olmak üzere birçok binanın kendilerinin kontrolünde olduğunu ifade ettiler.

  IŞİD'den videolu Kobani açıklaması: Kararlıyız İZLE

  ''ALLAH'IN DİNİNİ HAKİM KILMAYA GELDİK''

  Görüntülerde Kobani'nin merkezinde olduğunu söyleyen IŞİD militanı, Bu arkamda gördüğünüz Kobani Kültür Merkezi, ilerleyişimiz de sürüyor. Biz buraya Kürtlerle savaşmaya değil, Allah’ın dinini hakim kılmaya geldik. Uçaklara, koalisyonlara ve bombardımanlara rağmen kararlılığımız sürüyor. Psikolojik durumumuz üst seviyededir. Kobani’yi tamamen ele geçirene kadar durmayacağız. Allah’ın izni ile bu konuda kararlıyız” diye konuştu.

  'HER GÜN İLERLİYORUZ''

  Ellerinde silahlarla Kobani’nin merkezindeki ana cadde üzerinde durduklarını ifade eden diğer IŞİD mitanları ise, her gün ilerlediklerini anlatıyor. Zaman zaman çatışma seslerinin sürdüğü bölgede silah sesleri duyuluyor. Geniş bir caddede ise  kimsenin olmaması dikkat çekiyor.

  ''DİNSİZ VE PİSLİK PKK'YI TEMİZLEYECEĞİZ''

  Görüntülerde konuşan bir IŞİD mensubu, Savaş uçakları ile gece gündüz demeden 24 saat boyunca bizi bombalıyorlar. Bu ise sadece bizim kararlılığımızı artırıyor. Burayı (Kobani) dinsiz, pislik PKK ve diğerlerinden temizlemek için geldik. Dünyadaki tüm kafirlerin hedefi ise İslam devleti kurmamızı engellemek. Tek amaçları bu.” şeklinde konuşuyor. Görüntülerde binalara konuşlanan IŞİD militanları ile PYD güçleri arasında göğüs göğse sokak çatışmalarının yaşandığı görülüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir