Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
349.480
8.20%
33ºC
İstanbul
Güneşli 33 C

  IŞİD'le savaşan koalisyonun komutanları ABD'de

  Uluslararası koalisyonda yer alan 30’dan fazla ülkenin askeri yetkilileri, IŞİD’e karşı askeri operasyon planlaması için Florida’daki bir askeri üste konferansta buluştu.
  • 12.11.2014 - 22:23
  IŞİD'le savaşan koalisyonun komutanları ABD'de

  IŞİD le savaşan koalisyonun komutanları ABD de #1

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı CENTCOM’dan konferansla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  “Konferans, koalisyon güçleriyle ilişkileri geliştirmek ve IŞİD’i zayıflatmak ve yenilgiye uğratmak için daha ileri askeri kampanya planlarının geliştirilmesi ve artırılması için fırsat sunuyor. Etkinlik, ABD ve koalisyon güçlerinin askeri çabalarında, Irak’ta birlikte çalışılması ve dünyanın diğer yerlerinden ortaklarla terör grubu IŞİD’in Irak’a, bölgeye ve daha geniş uluslararası toplumu yaydığı tehdidi bertaraf etmede diğer önemli bir kilometre taşıdır.”

  CENTCOM Komutanı Lloyd Austin da konferansla ilgili “Bu 30 ulustan fazla askeri planlayıcıların bir araya gelmesi, birçok bakımdan tarihidir. Yaklaşık 200’den fazla katılımcının temsil ettiği geniş çaplı koalisyonun buluşması, IŞİD’i yenmeye yönelik kampanyamızın başarıya ulaşmasının bir anahtarıdır. Gerçekten düşmanlarımızın en çok korktuğu bu koalisyondur ve bu koalisyon, işi doğru şekilde mümkün olan en hızlı şekilde bitirecek koalisyondur” ifadesini kullandı.

  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey’in başkanlığında 21 koalisyon ülkesinin askeri liderleri IŞİD’e karşı mücadeleyi görüşmek için geçen ay da başkent Washington’da toplantı yapmıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir