Euro
11.1262
0.9%
Dolar
9.6013
1.28%
Altın
556.16
1.5%
Borsa
1.521
0.14%
Bitcoin
583.589
2.45%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  İsrail: AK Parti hükümeti bizim için büyük tehlike

  7 Haziran genel seçimleri sonrası İsrail, AK Parti'nin tek başına iktidar olmasının İsrail için büyük tehlike olduğunu itiraf etti.
  • Haber Merkezi
  • 18.06.2015 - 12:00
  İsrail: AK Parti hükümeti bizim için büyük tehlike

  İsrail: AK Parti hükümeti bizim için büyük tehlike #1

  İsrail, 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarından duyduğu coşkuyu gizlemeden aktarmaya devam ediyor. AK Parti'nin tek başına iktidar olamamasından bir hayli memnun olan İsrail basını, 8 Haziran'dan bu yana Türkiye karşıtı haberlerine ara vermeden devam ediyor.

  AK PARTİ İSRAİL İÇİN TEHLİKE

  Geçtiğimiz günlerde İsrail dergisi Mabat Al'da yer alan bir anket sonucu ise, İsrail'in seçim sonuçlarına neden bu kadar sevindiğinin şifrelerini veriyor. Mabat Al'ın İsrail ulusal güvenlik merkezi araştırmalarına dayandırılan analiz haberine göre, İsrail halkı ve hükümeti, Türkiye'de güçlü bir AK Parti iktidarının İsrail için büyük bir tehlike olduğu ifade ediliyor.

  ERDOĞAN FİLİSTİN MESELESİNİ DÜNYA GÜNDEMİNDE İLK SIRALARA TAŞIYOR

  İsrail'in Türkiye'yi bu kadar büyük bir tehlike olarak görmesinin sebebi ise, "AK Parti hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin meselesini dünya gündeminin ilk sıralarına taşıyarak, her zaman bu davanın destekçisi olması" şeklinde açıklandı.

  "SADECE TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ TEHLİKEDE DEĞİL"

  Dergi, Türkiye'nin Filistin meselesi üzerine bu kadar eğilmesinin, İsrail-Türkiye ilişkilerine zarar vermekle kalmadığını, aynı zamanda İsrail'in bütün İslam ülkeleriyle arasını açtığını söyleyerek, bu sürecin bu şekilde devam etmesi halinde zararlı çıkacak tarafın İsrail olduğuna vurgu yapıldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir