Petrol
94.67
-1.70%
Euro
18.387
0.60%
Dolar
17.9567
0.32%
Altın
1.033
-0.01%
Borsa
2803
0.00%
Bitcoin
418.563
-0.79%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  İsrail askerleri 1 Filistinliyi öldürdü

  İsrail askerlerinin Kudüs ve Batı Şeria arasındaki Kalendiya Mülteci Kampında açtığı ateş sonucu bir Filistinlinin öldüğü bildirildi.
  • AA
  • 27.07.2015 - 11:28
  İsrail askerleri 1 Filistinliyi öldürdü

  İsrail askerleri 1 Filistinliyi öldürdü #1

  İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli hayatını kaybetti. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Kalendiya mülteci kampında evlere baskın düzenleyip, bazı Filistinlileri gözaltına aldı.

  1 FİLİSTİNLİ YAŞAMINI YİTİRDİ

  Baskınlara tepki gösteren Filistinlilerle çıkan arbedenin ardından İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli yaşamını yitirdi. İsrail askerleri olaylarda göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi kullandı. Ramallah Devlet Hastanesi acil servis sorumlusu Semir Saliba, İsrail'in hayatını kaybeden ve henüz kimliği bilinmeyen Filistinlinin naaşını Filistin Kızılayı'na teslim ettiğini belirtti.

  İsrail askerleri 1 Filistinliyi öldürdü #2

  FİLİSTİNLİLER GÖZALTINA ALINIYOR

  Öte yandan İsrail Polis Sözcüsü Luba es-Samri de yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail askerleri, 'terör eylemine karıştıkları' şüphesiyle aranan 2 kişiyi gözaltına almak üzere Kalendiya Mülteci Kampına girdi. Arananlardan biri, bir binanın çatısına kaçarken açılan ateşte yaralandı. Bu kişi başka bir çatıya geçmek isterken kayıp düştü" ifadelerini kullandı.

  İsrail askerleri 1 Filistinliyi öldürdü #3

  Semri, askerlerin yaralanan Filistinliye ilk yardımda bulunduğunu öne sürdü. İsrail güçleri, Batı Şeria ile Doğu Kudüs'te sık sık baskınlar düzenleyerek, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir