Petrol
91.54
-0.28%
Euro
18.464
-0.44%
Dolar
18.5775
0.03%
Altın
1.023
-0.70%
Borsa
3464
0.00%
Bitcoin
376.306
0.69%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  İsrail askerleri çocukları gözaltına alıyor

  İsrail askerleri çocukları gözaltına alıyor

  İsrail askerlerinin Filistinliere yönelik zulmü bitmek bilmiyor. Filistinli yayın organı Fajer TV, sosyal medya hesabından gözaltındaki çocuk Filistinlilerin görüntülerini paylaştı.
  • Haber Merkezi
  • 11.12.2017 - 10:57

  Filistin halkının Kudüs mücadelesi, Gazze ve Batı Şeria sokaklarında devam ediyor. İsrail askerlerinin silahlarına karşı taş ve sopalarla karşılık veren Müslüman halk, kendilerini Siyonist rejimin sınır tanımaz saldırılarına karşı korumaya çalışıyor.

  İsrail askerleri çocukları gözaltına alıyor #1REUTERS/Mussa Qawasma (Filistinliler İsrailliler tarafından gözaltına alınıyor.)

  İsrail askerleri Filistinli göstericileri acımasızca, yaşlarına bakmaksızın sokaklardan toplayarak hücrelere dolduruyor.

  FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR GÖZALTINA

  İsrail'in bu konudaki umursamaz tavrı, çocuk, kadın, erkek demeksizin herkesi acımasızca tutuklamasına neden oluyor. Bu tutuklamaların da en çok olduğu yerlerden biri de El Halil'de bulunan Şüheda caddesi kontrol noktası.

  İsrail askerleri çocukları gözaltına alıyor #2Issa Amro/Twitter (El Halil, Şüheda Caddesi kontrol noktasında tutulan çocuklar)

  İsrailli askerlerin tutuklama görüntüleri çokça görüldü, paylaşıldı. Ancak ilk kez bir hücre içerisinde tutulma görüntüleri paylaşıldı. Batı Şeria'nın El Halil bölgesinde faaliyet gösteren Fajer TV isimli bir Filistinli basın organı, Filistinli gençlerin tutuklu halde bulundukları fotoğrafları paylaştı.

  Fotoğrafta çok sayıda çocuk tutuklunun hücre gibi bir yere elleri kolları bağlı, gözleri kapalı bir halde tutulduğu görüldü.

  14 yaşındaki Filistinli Fevzi El-Junidi'nin gözaltına alındığı an VİDEO

  İsrail askerleri çocukları gözaltına alıyor #3

  Batı Şeria merkezli TV kanalı Facebook sayfasından bu görseli paylaştı.

  İNSAN HAKLARI AKTİVİSTİ DE PAYLAŞTI

  Filistinli İnsan Hakları aktivisti Issa Amro Şüheda Caddesinde bulunan kontrol noktasındaki hücreden fotoğraf paylaştı. Amro,İsrail askerlerinin elleri bağlı, gözleri kapalı Filistinlilerin başında nöbet tuttuğunu ve saatlerce hücrede kapalı olarak bekletiliğini sosyal medya hesabından dile getirdi.

   

  FİLİSTİNLİLERE GÖZALTILAR VE İSRAİL MÜDAHALESİ

  Filistin'de cuma gününden bu yana devam eden direnişte, bilanço giderek ağırlaşıyor. Kudüs'ün ABD tarafından İsrail'e peşkeş çekilmesinin ardından çıkan olaylarda yaralı sayısı 400'ü aştı.

  Filistin Kızılay Derneği, 58 yaralının tedavi edildiğini, diğerlerinin ise tedavisinin sürdüğünü bildirirken 4 kişinin de müdahalelerde hayatını kaybettiği açıklandı.


  Görüş Bildir