Euro
15.2585
-0.38%
Dolar
13.4338
-0.71%
Altın
792.3780
0.37%
Borsa
2,038.82
2.98%
Bitcoin
575.759
1.01%
3ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 3 C

  İsrail askerleri, gözaltındaki çocuklara işkence etti

  Filistin Esirler Heyeti, 15 yaşındaki 2 Filistinli çocuğun gözaltındaki sorguları sırasında İsrail askerlerince çok sert şekilde şiddete maruz kaldığını açıkladı.
  • AA
  • 16.08.2020 - 23:18
  İsrail askerleri, gözaltındaki çocuklara işkence etti

  Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Filistin Esirler Heyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, Beytullahim'e bağlı Beyt Fuccar beldesi sakini Diriye'nin El-Halil kenti yakınlarında gece saatlerinde gözaltına alınmadan önce İsrail askerlerince dövüldükten sonra yerlerde sürüklendiği ve daha sonra askeri bir araca bindirilerek Kiryat Erbaa Yahudi yerleşim biriminde bir sorgu merkezine götürüldüğü kaydedildi.

  SORGU MERKEZİNDEN CEZAEVİNE

  Diriye’nin daha sonra sorgulanmak üzere Gush Etzion Yahudi yerleşim birimindeki bir sorgu merkezinde bir gece tutulduğu belirtilen açıklamada, Filistinli çocuğun Nablus yakınlarındaki Megiddo cezaevine nakledildiği ve hala cezaevinde bulunduğu aktarıldı.

  İsrail askerleri, gözaltındaki çocuklara işkence etti #1

  AİLESİNİN GÖZLERİ ÖNÜNDE DARBETTİLER

  Filistinli Sevabite’nin de 17 Mayıs’ta Beyt Fuccar beldesindeki evine şafak vakti düzenlenen baskınla gözaltına alındığı vurgulanan açıklamada, Sevabite'nin gözaltına alınmadan önce ailesinin gözleri önünde darbedildiği kaydedildi.

  Sevabite'nin Gush Etzion Yahudi yerleşim birimindeki bir sorgu merkezinde 3 saat boyunca elleri kolları bağlı küçük bir oturak üzerinde sorguya alındığına dikkat çekilen açıklamada, Filistinli çocuğun sorgu sırasında da şiddete maruz kaldığına vurgu yapıldı.

  Açıklamada, Sevabite'nin de hala Megiddo cezaevinde tutulduğu aktarıldı.

  İsrail askerleri, gözaltındaki çocuklara işkence etti #2

  MEGİDDO'DA 50 FİLİSTİNLİ ÇOCUK TUTULUYOR

  Filistin Esirler Heyeti'ne göre, Megiddo cezaevinde 50 Filistinli çocuk bulunuyor.

  İsrail hapishanelerinde 365'i idari tutuklu, 160'ı çocuk, 41'i kadın olmak üzere 4 bin 700 Filistinli tutuklu bulunuyor.

  İsrail askerleri, gözaltındaki çocuklara işkence etti #3


  Görüş Bildir