Petrol
98.18
0.80%
Euro
18.5817
0.91%
Dolar
17.959
0.50%
Altın
1.034
0.43%
Borsa
2859
1.05%
Bitcoin
440.122
5.43%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  İsrail askerlerinden Filistinli göstericilere müdahale

  İsrail askerleri, Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde, "Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını" protesto etmek isteyen Filistinli göstericilere müdahale etti.
  • AA
  • 13.02.2015 - 17:25
  İsrail askerlerinden Filistinli göstericilere müdahale

  filistin

  "Ayrım duvarı" yakınındaki yürüyüş sırasında Filistin Halk Komitesi üyesi Muhammed el-Hatib ile bir İngiliz aktivist gözaltına alındı.

  GAZLA MÜDAHALE EDİLDİ

  Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele İçin Halk Komitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada,İsrail askerlerinin cuma namazından sonra Ramallah'ın batısındaki Bel'in, Nalin, Nebi Salih ile Nablus'un batısındaki Kefer Kadum ve  Beytüllahim'in batısındaki El-Masere beldelerinde düzenlenen gösterilere, göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği belirtildi.

  İsrail askerlerinden Filistinli göstericilere müdahale #2

  GÖSTERİCİLER ASKERE TAŞ ATTI

  Müdahaleler sırasında  göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik mermiler de kullandığına işaret edilen açıklamada, Nebi Salih beldesindeki gösterilere İsrail askerlerinin tazyikli su ile müdahale ettiği, Filistinli göstericilerin de askerlere taş atarak karşılık verdiği aktarıldı.

  İsrail askerlerinden Filistinli göstericilere müdahale #3

  50 BİN FİLİSTİNLİ KENDİ ŞEHRİNDE YAŞAYAMIYOR

  Sivil bir kurum olan Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele için Halk Komitesi, "yasa dışı yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarına" karşı gösteri ve kampanyalar düzenliyor, zaman zaman yabancı aktivistler de bu protestolara destek veriyor.

  Filistin İstatistik Kurumuna göre, yaklaşık 50 bin Filistinli, Kudüslü kimliğine sahip olduğu halde ayrım duvarı nedeniyle kendi şehrinde yaşayamıyor.

  İsrail askerlerinden Filistinli göstericilere müdahale #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir