Euro
15.4556
0.18%
Dolar
13.5487
0.22%
Altın
790.8620
0.15%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
581.226
-0.48%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin'den, BAE Prensi Bin Zayed'e davet

  İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bin Zayed'e Batı Kudüs'ü ziyaret etmesi için davetiye mektubu gönderdiğini duyurdu.
  • AA
  • 17.08.2020 - 15:54
  İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin'den, BAE Prensi Bin Zayed'e davet

  ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile BAE'nin ilişkilerini tamamen normalleştirmek için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da Trump'ın paylaşımını alıntılayarak, "Bu, tarihi bir gün." değerlendirmesi yapmıştı

  BAE resmi ajansı WAM'ın haberinde ise İsrail ile BAE'nin, ilişkilerin tesisi için "ortak bir yol haritası" belirleme konusunda anlaştığı ve iki ülkeden yetkililerin ilerleyen haftalarda bir araya gelerek farklı alanlarda ikili anlaşmalar imzalayacağı ifade edilmişti.

  Başta Filistin ve diğer Arap ülkelerinin tepkisine neden olan bu gelişmelerin ardından, iki ülke arasında yeni adımlar atılmaya devam ediliyor.

  İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin den, BAE Prensi Bin Zayed e davet #1

  VELİAHT PRENSİ İSRAİL'E DAVET ETTİ

  Bu kapsamda İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed'i İsrail'e davet etti.

  Rivlin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bin Zayed'e Batı Kudüs'ü ziyaret etmesi için davetiye mektubu gönderdiğini belirtti.

  İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin den, BAE Prensi Bin Zayed e davet #2

  "BÖLGE İSTİKRARINA KATKI SAĞLAYACAK"

  Mesajında, Arapça olarak hazırlanan davetiye mektubunu da paylaşan Rivlin, "Ülkelerimiz arasındaki anlaşmanın, bizimle bölge halkları arasında güven inşa etmeye ve bu güveni güçlendirmeye, ekonomik faydaya ve bölgenin istikrarına katkı sağlayacağı konusunda umutluyum." ifadelerini kullandı.

  İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin den, BAE Prensi Bin Zayed e davet #3


  Görüş Bildir