Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
293.337
1.71%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  İsrail elçiliklerine saldırı

  İsrail elçiliklerine saldırı

  İsrail Dışişleri Bakanlığı: Tiflis ve Yenidelhi elçiliklerimize bombalı saldırı oldu.
  • 13.02.2012 - 13:35

   

  İsrail elçiliklerine saldırı #1

  İsrail Dışişleri Bakanlığı, Gürcistan ve Hindistan büyükelçilik çalışanlarına bombalı saldırılar düzenlediğini açıkladı. Hindistan'daki bombanın patlaması sonucu yaralılar olduğu belirtildi.

  2 KİŞİ YARALANDI

  Reuters, Yeni Delhi'deki bombanın patladığını, ancak Tiflis'tekinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

  Yeni Delhi'deki bombanın İsrail Büyükelçiliği'ne ait bir araca yerleştirildiğini ifade eden yerel polis yetkilileri patlama sonucu iki kişinin yaralandığını duyurdu.

  Polis sözcüsü Rajan Bhagat, patlayan aracın Delhi'nin merkezinde, yerleşim yerlerinin bulunduğu bir mahallede yer alan büyükelçilik binasının yakınlarında park edildiğini belirtti. Diplomatik plakalı aracın yandığı ifade edildi.

  HABERİN GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!..

  Yeni Delhi Büyükelçiliği Sözcüsü David Goldfarb, AFP'ye yaptığı açıklamada, "Bir İsrailli diplomatın aracında bir patlama oldu ama neden kaynaklandığını bilmiyoruz. Yerel yetkililerle temas halindeyiz" diye konuştu.

  YARALILARIN BİRİ İSRAİLLİ

  Associated Press'e konuşan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yigal Palmor ise yaralanan İsrailli sayısının bir olduğunu söyledi.

  Palmor, yaralanan kişinin kimliğini ve durumunu açıklamadı.

  GÜRCİSTAN'DAKİ PATLAMADAN İMHA EDİLDİ

  Tiflis polisinden yapılan açıklamada yine bir büyükelçilik aracına yerleştirilen bombanın etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

  İsrailli yetkililer de Hindistan'daki saldırının ardından yapılan aramalarda bulunan bombanın patlamadan imha edildiğini doğruladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir