Petrol
113.02
0.51%
Euro
17.4684
0.46%
Dolar
16.68
0.25%
Altın
974.52
0.16%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
338.484
-0.90%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  İsrail Filistinli gazetecinin hastaneye sevkini reddetti

  Yüksek Mahkemesi, 84 gündür açlık grevi yapan Kayk'ın tedavisi için bir Filistin hastanesine nakledilmesi talebini reddetti.
  • AA
  • 17.02.2016 - 00:17
  İsrail Filistinli gazetecinin hastaneye sevkini reddetti

  İsrail Filistinli gazetecinin hastaneye sevkini reddetti #1

  Filistin Esirler Cemiyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, "İsrail Yüksek Mahkemesi, Cemiyetin Hukuk Birimi Başkanı Cevad Bulis tarafından mahkemeye sunulan Kayk'ın tedavisi için Batı Şeria'daki bir Filistin hastanesine nakledilmesi talebini reddetti" ifadesi kullanıldı.

  Açıklamada, İsrail istihbaratı ve Başsavcılık temsilcilerinin de hazır bulunduğu mahkemede, Kayk'ın talebinin görüşüldüğü ve Filistinli tutuklunun İsrail El-Afule Hastanesinde kalmasına karar verildiği kaydedildi.

  Açıklamada ayrıca "Kayk'ın vücut ısısının yükseldiği, kalbinde sancıların arttığı ve vücudunun çeşitli bölgelerinde kasılmaların olduğu" bilgisi verildi.

  Filistin Kurtuluş Örgütü'ne bağlı (FKÖ) Esirler Heyeti Başkanı İsa Karaki de dün İsrail'in idari tutukluluk kararı ve keyfi uygulamalarını protesto amacıyla açlık grevi yapan tutuklu gazeteci Muhammed el-Kayk'a destek için düzenlenen gösteride yaptığı konuşmada, Kayk'ın sağlığının ciddi tehlikede olduğunu belirtmişti.

  Karaki, "Kayk'ın kaldığı Afula Hastanesinde hazırlanan son tıbbi raporlara göre Kayk'ın hayatı çok tehlikeli bir merhaleye girdi. Her an beyin kanaması geçirebilir. Kayk, ölüme ilerliyor. Bunun sorumlusu İsrail hükümeti. İsrail, Kayk'ın ölmesini istiyor ancak eğer Kayk'a bir şey olursa bunun yankıları İsrail için zor olacak" demişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir