Euro
15.2343
-0.44%
Dolar
13.4593
-0.35%
Altın
797.4100
-0.38%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
498.499
2.08%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  İsrail köpek eğitiminde Filistinlileri denek yaptı

  İsrail askerleri, Filistinlileri köpek eğitiminde denek olarak kullandı..
  • 07.06.2012 - 14:45
  İsrail köpek eğitiminde Filistinlileri denek yaptı

  İsrail köpek eğitiminde Filistinlileri denek yaptı #1

  İsrail ordusunda Oketz adlı birime bağlı askerlerin, köpek eğitiminde Filistin halkını denek olarak kullandığı ortaya çıktı.

  FİLİSTİN HALKINI DENEK YAPTI

  İsrail ordusunda köpek eğitimi için oluşturulan Oketz adlı birime bağlı askerler, Batı Şeria'ya bağlı Ramallah kentinde köpek eğitiminde Filistin halkını kullandı.

  İsrail Gazetesi Haaretz'in haberine göre, patlayıcı ve silah bulmak için özel olarak yetiştirilen köpeklerin, eğitimlerinde Filistinlilerin denek olarak seçildiği belirtildi. Gazete bu iddiasını Oketz biriminde asker olarak görev yapan Tamar Fleischman'a dayandırdı.

  İSRAİLLİ ASKER İTİRAF ETTİ

  Fleischman'ın ifadesine göre, silah ve patlayıcı bulmak için özel yetiştirilen köpeklerin, eğitim alanı Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Adam üssü. Eğitim için son birkaç haftadır, Jaba kontrol noktasından geçmek zorunda kalan Filistinli vatandaşların araçlarının durdurulduğunu söyleyen Fleischman, araçların köpeklerce kontrolden geçirildiğini ve arandığını vurguladı.

  SİLAH ZORUYLA İNDİRİLİYORLAR

  Oketz'de görevli asker Tamar Fleischman, köpek eğitim birimi tarafından durdurulan Filistinlilerin zorla araçlarından çıkarıldığını, bir askerin kimlik kontrolü yaparken başka bir askerin silahını onlara doğrulttuğunu söyledi.

  EĞİTİM 10 DAKİKA SÜRÜYOR

  İsrailli asker Fleischman, bir köpek eğiticisinin ise durdurulan aracın içine bir nesne yerleştirdiğini ve köpeklerin nesneyi bulmaya gönderildiğini ifade etti. Söz konusu eğitimin ortalama 10 dakika sürdüğünü belirten Fleischman, köpeklere verilen eğitim tamamlandıktan sonra Filistinlilere kimlik kartları geri verilerek, yola devam etmelerinin istendiğini söyledi.


  Görüş Bildir