Petrol
92.04
-0.32%
Euro
18.2786
0.18%
Dolar
17.9634
0.28%
Altın
1.023
0.17%
Borsa
2937
0.81%
Bitcoin
430.705
-0.72%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  İsrail Obama'ya suikast düzenleyecek

  İsrail Obama'ya suikast düzenleyecek

  Yahudi gazetesi, Netanyahu'nun Obama'ya suikast planladığını yazdı.
  • 21.01.2012 - 14:45

  İsrail Obama ya suikast düzenleyecek #1

  Amerika'daki bir Yahudi gazetesi Atlanta Jewish Times’in sahibi ve yazarı Andrew Miller, İsrail'in ABD başkanı Barack Obama'ya suikast düzenlemesinin İran'ın nükleer programını engellemek için etkili bir yol olabileceğini öne sürdü.

  NETANYAHU OBAMA'YA SUİKAST İÇİN MOSSAD'A EMİR VERDİ

  Adler'in, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun, ABD Başkanı Barack Obama'ya suikast için Mossad'a görev vermeyi düşündüğünü yazdı. Haaretz gazetesi Andrew Adler'in yazısını ve iddiasını haberleştirdi.

  YENİ BAŞKAN İSRAİL'İ İRAN'A KARŞI SAVUNUR

  Adler'e göre Netanyahu, Obama'nın yerine geçecek ismin İsrail'i İran'a karşı savunacağını düşünüyor. Gelen tepkiler üzerine özür dileyen Adler, Cuma günü yayınlanan makalesinde İran'ın nükleer silahlarına karşı İsrail için üç seçenek olduğunu savundu. Hamas ve Hizbullah ile İran'ın nükleer tesislerine saldırı dışındaki seçenek olarak da Mossad ajanlarını işaret etti.

  İsrail Obama ya suikast düzenleyecek #2Adler, bu seçeneği "İsrail'e dost olmayan başkanı devre dışı bırakarak mevcut başkan yardımcısının yerini almasını sağlamak ve ABD'yi Yahudi devletinin düşmanlarını yoketmeye zorlamak" olarak özetledi.

  ADLER ÖZÜR DİLEDİ

  Amerika'da büyük tepki toplayan yazı için özür dileyen Adler, Obama'ya bir suikasti savunduğu iddiasını reddetti. Atalanta’daki Yahudi lobisinden Dov Wilker "Obama’dan, İsrail devletinden ve okurlarından özür dileyen Adler’in özrünü kabul ediyoruz." dedi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir