Petrol
92.97
0.03%
Euro
18.2764
0.00%
Dolar
17.9508
0.02%
Altın
1.016
-0.03%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
423.839
-2.00%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  İsrail Savunma Bakanı'ndan şaşırtan çıkış

  İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, 17 yaşındaki Filistinli Muhammed Hüseyin Ebu Hudayr'ı öldürenlere "terörist" olarak muamele edilmesi gerektiğini belirtti.
  • 07.07.2014 - 10:49
  İsrail Savunma Bakanı'ndan şaşırtan çıkış

  İsrail Savunma Bakanı ndan şaşırtan çıkış #1

  Sosyal paylaşım sitesi hesabında Filistinli Ebu Hudayr'ın yakılarak öldürülmesine ilişkin değerlendirmede bulunan Yalon, "Genç Muhammed Ebu Hudayr'ın acımasızca öldürülmesinden utanç duyuyorum ve dehşete kapıldım. Alçak katiller Yahudi halkını ve değerlerini temsil etmiyorlar. Onlara terörist gibi muamele etmek gerekir" ifadelerini kullandı. Yalon, "Bu eylemleri gerçekleştirenlere karşı savaş açılması gerektiğini" belirtti. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres de, olaya ilişkin, ''Eğer suçu Yahudiler işlediyse diğer suçlular gibi yargı önüne çıkacaklar, ayrıcalık yapılmayacak" ifadesini kullanmıştı.

  DİRİ DİRİ YAKILDI

  Başbakan Binyamin Netanyahu ise, Filistin yönetimine, geçen hafta öldürülen 3 Yahudi yerleşimcinin katillerinin bulunması için elinden geleni yapma çağrısında bulunmuş, Ebu Hudayr'ın ailesine de başsağlığı dilemişti. Netanyahu, "Ben, bu korkunç suçun faillerinin güçlü bir şekilde kınanması gerektiğini söyledim. Bu korkunç suçun faillerinin yasanın tüm ağırlığıyla yüzleşeceklerini söyledim." ifadelerini kullanmıştı. Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da, Doğu Kudüs'teki Şuafat beldesinde sabah namazı için gittiği caminin önünden kaçırılmasının ardından ölü bulunmuştu. Filistinli yetkililer, ilk otopsi sonuçlarının, Ebu Hudayr'ın diri diri yakılarak öldürüldüğü yönünde olduğunu açıklamıştı. İsrail ise otopsi sonuçlarını henüz açıklamazken, olayla ilgili bugün 6 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir