Petrol
99.44
0.21%
Euro
18.5347
0.01%
Dolar
17.943
0.03%
Altın
1.033
0.04%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
434.297
1.14%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  İsrail stratejik tepeyi Alevilere açacak

  İsrail, Suriye'den kaçacak Aleviler için Golan Tepeleri'ni açacağını belirtti.
  • 10.01.2012 - 16:16
  İsrail stratejik tepeyi Alevilere açacak

  İsrail stratejik tepeyi Alevilere açacak #1

  İsrail, Suriye'de Beşşar Esad rejimi düştükten sonra kaçacak Alevileri Golan Tepeleri'ne mülteci olarak kabul etmek için hazırlık yaptığını açıkladı.

  GOLAN TEPELERİ'Nİ AÇACAK

  Uluslararası Haber ajansı Reuters, İsrail Genelkurmay Başkanı'nın Esad rejiminin düşmesi halinde ve ihtiyaç duyulması halinde Suriyeli mültecilere Golan Tepeleri'nin geçici olarak açılabileceğini söyledi.

  İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, İsrail Parlamentosu'nda bir komitede yaptığı konuşmada, Esad rejiminin düşmesinin ardından şiddet olaylarından kaçacak Alevileri Golan Tepeleri'ne kabul edeceklerini belirtti.

  Gantz, "Rejim düştüğü gün bu Aleviler için büyük bir darbe olacak. Alevileri Golan Tepeleri'ne mülteci olarak kabul etmek için hazırlanıyoruz" dedi.

  İsrail stratejik tepeyi Alevilere açacak #2

  SURİYE'DE GÖZLEMCİLERE SALDIRI

  Suriye'deki şiddet olaylarını yerinde görmek için bu ülkede bulunan Arap Birliği gözlemcileri, görev sırasında saldırıya uğradı.

  Kuveyt devlet ajansı KUNA'nın haberine göre, 11 Arap Birliği gözlemcisi Lazkiye'de görev yaptıkları sırada kimliği belirlenemeyen göstericilerin saldırısına uğradı.

  Haberde yaralanan gözlemclerin hastaneye götürülerek tedavi edildiği ve görevlerinin başına döndüğü belirtildi.

  ARAP BİRLİĞİ SALDIRIYI DOĞRULADI

  Arap Birliği'nden yapılan açıklamada da, 11 gözlemcinin dün Lazkiye'de saldırıya uğradığı doğrulandı. Açıklamada, gözlemcilerin araçlarının saldırıya uğradığı ama görevlerini engelleyecek bir durumun ortaya çıkmadığı belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir