Euro
10.0571
-0.79%
Dolar
8.4475
-1.18%
Altın
496.93
0.03%
Borsa
1.39
2.16%
Bitcoin
339.147
0.21%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C
  İsrail uyarmadan İran'ı vuracak

  İsrail uyarmadan İran'ı vuracak

  İsrail, nükleer silah çalışması ile suçladığı İran'a saldırmaya karar vermesi durumunda ABD'yi uyarmayacak.
  • 28.02.2012 - 19:20

  İsrail uyarmadan İran ı vuracak #1

  Associated Press (AP) haber ajansına kimliği gizli kalmak koşuluyla konuşan ABD'li bir istihbarat yetkilisi söz konusu mesajın İsrailli yetkililerle ABD'li yetkililer arasında yapılan bir dizi üst düzeydeki özel görüşmede alındığını söyledi.

  ABD'Yİ UYARMADAN VURACAK

  ABD'li istihbarat yetkilisi, İsrailli yetkililerin, ABD'yi yetkililerin saldırıyı önlemede başarısız kalmakla suçlanmasını önlemek amacıyla saldırı öncesinde ABD'yi uyarmama kararı aldıklarını kendilerine ilettiklerini belirtti.

  İsrailli savunma yetkilileri de İran'a saldırı düzenlemek konusunda alınmış bir kararın bulunmadığını vurgulamalarına karşın, İran'a yönelik yapılacak operasyonun öncesinde ABD'nin uyarılması gibi bir planlarının bulunmadığını doğruladı.

  BEYAZ SARAY VE PENTAGON SESSİZ

  AP'ye ismi gizli kalmak koşuluyla konuşan ABD'li bir yetkili, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak'ın da, aralarında ABD Dışişleri Bakanı, Beyaz Saray güvenlik danışmanı, ABD ulusal istihbarat direktörü ve üst düzey ABD'li Kongre üyelerinin de bulunduğu ABD'li yetkililerle İsrail'de yaptığı üst düzeyli görüşmelerde de söz konusu mesajı ABD'li yetkililere ilettiğini söyledi.

  Beyaz Saray, Pentagon ve ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğünden yapılan açıklamalarda konuya ilişkin yorumda bulunulmayacağı bildirildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir