Euro
8.9107
-0.51%
Dolar
7.3288
-0.33%
Altın
416.48
-0.49%
Borsa
1.476
-0.79%
Bitcoin
343.055
-4.47%
9ºC
İstanbul
Güneşli 9 C

  İsrail'deki yangın kontrol edilemiyor

  Netanyahu, "Kundaklama nedeniyle çıkan her bir yangın terör eylemidir. Biz de buna öyle yaklaşımda bulunacağız" açıklamasını yaptı.
  • 25.11.2016 - 09:30
  İsrail'deki yangın kontrol edilemiyor

  İsrail polis şefi bazı yangınlarda 'kundaklama şüphesi' olduğunu söylerken, Başbakan Binyamin Netanyahu da bu tür saldırıları 'terör' olarak nitelendirdi.

  Haaretz'in aktardığına göre Netanyahu, "Kundaklama nedeniyle çıkan her bir yangın her halükarda terör eylemidir. Biz de buna öyle yaklaşımda bulunacağız" açıklamasını yaptı.

  İsrail deki yangın kontrol edilemiyor #1

  FİLİSTİNLİ ARAPLAR SORUMLU TUTULUYOR

  Sağcı Şas partisinden Eğitim Bakanı Naftali Bennett de çıkan yangınlardan Filistinli Arapları sorumlu tutarken, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Sadece bu ülkeye ait olmayanlar ülkeyi yakma kapasitesine sahiptir" iddiasını dile getirdi. Sosyal medyada da yangınlar Arapça olarak #Israel_under_fire (İsrailYanıyor) etiketiyle en fazla tweet atılan etiketler arasına girdi.

  İsrail deki yangın kontrol edilemiyor #2

  4 FİLİSTİNLİ GÖZALTINDA

  Şimdiye kadar yangınlarla bağlantılı olarak 4 Filistinli gözaltına alındı. Filistinliler yarın mahkemeye çıkacak. Filistin'den yardım talebi Filistin Sivil Savunma İdaresi, İsrail hükümetinin yangınların söndürülmesi için yardım talebinde bulundu. Filistin yönetimi, İsrail'den yardım talebine olumlu karşılık geldiğini açıkladı.

  İsrail deki yangın kontrol edilemiyor #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir