Petrol
113.69
-0.10%
Euro
17.4977
-0.32%
Dolar
16.6718
-0.06%
Altın
975.73
-0.04%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
338.537
-3.01%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  İsrail'den Suriye topraklarına saldırı İZLE

  İsrail'den Suriye topraklarına saldırı İZLE

  İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam kırsalındaki bazı noktaları hedef aldığı belirtildi.
  • 08.12.2014 - 09:32

  Suriye resmi ajansı SANA, İsrail'in Şam Uluslararası Havaalanı yakını ve kırsalındaki Dimas bölgesinde bir noktayı vurduğunu, olayda can kaybının olmadığını duyurdu.

  FÜZE DEPOLAMA ÜSSÜ VURULDU

  Düzenlenen 10 ayrı bombardımanda Esad rejimini dünyaya bağlayan Şam Uluslararası Havaalanı ve Şam kırsalındaki füze depolama üssü vuruldu.

  İsrail den Suriye topraklarına saldırı İZLE #1

  Konuyla ilgili açıklama yapan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahson ise "İsrail'in Suriye'yi vurduğuna dair yapılan haberleri biliyoruz ancak bir yorum yapmıyoruz" dedi.

  İsrail'den Suriye topraklarına saldırı İZLE

  SURİYE'DEN AÇIKLAMA

  Suriye Genelkurmay Başkanlığı'nın saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "İsrail saldırısı, Suriye ordusunun Halep, Deyru'z Zor, Dera ve daha başka bölgelerde tekfirci ve terörist örgütlere karşı sağladığı üstün başarılardan sonra geldi" denildi.

  İsrail den Suriye topraklarına saldırı İZLE #2

  TERÖRE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ

  Saldırının amacının, El Kaide örgütünün Şam bölgesindeki kolu olan Nusra Cephesi ile IŞİD başta olmak üzere silahlı terör örgütlerinin ordunun ağır darbeleri altında çöken maneviyatlarını yükselmek olduğu savunulan açıklamada, Suriye ordusunun yurdun her karış toprağında teröre karşı savaşını sürdürmekten caymayacağı belirtildi.

  Suriye Haber Ajansının (SANA) Ordu Komutanlığı'na dayandırılan saldırıya ilişkin haberde de "Bu saldırı, İsrail'in Batılı ve bölge ülkelerinin yanında Suriye'deki terörü desteklediğini gösteriyor" yorumuna yer verildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir