Euro
15.5116
-0.44%
Dolar
13.7157
-0.59%
Altın
787.85
-0.18%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
721.033
-0.63%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  İsrail'i destekleyen Senatör yuhalanınca salonu terk etti

  ABD'de bir Hristiyan kuruluşun gala yemeğinde, İsrail'i destekleyen konuşmasından dolayı salondakiler tarafından yuhalanan Senatör Ted Cruz, sinirlenerek salonu terk etti.
  • 12.09.2014 - 10:03
  İsrail'i destekleyen Senatör yuhalanınca salonu terk etti

  israil

  Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz, çarşamba akşamı bir Hristiyan kuruluşun toplantısında yaptığı konuşmada, ''İsrail'den nefret edenler, aynı zamanda ABD'den de nefret ediyorlar. Yahudilerden nefret edenler Hristiyanlardan da nefret ediyorlar. Ortadoğu'daki Hristiyanların İsrail'den daha iyi bir dostu olamaz" ifadelerini kullanınca salondan tepki çekti.

  YUHALANDI, SALONU TERK ETTİ

  ''Hristiyanların Savunulması'' başlığıyla düzenlenen ve Cruz'un konuşmacı olarak katıldığı gecede Cumhuriyetçi Senatöre yönelik yuhalama ve tepkilerin artması üzerine Cruz'un salondan ayrıldığı belirtildi.

  ''BEN DE SİZİN YANINIZDA OLMAYACAĞIM''

  Küçük ama yüksek sesli bir grup tarafından yuhalandığını ileri süren Cruz, protestoların ardından yaptığı açıklamada, ''Şayet İsrail'in yanında durmayacaksanız, Yahudilerin yanında durmayacaksanız, ben de sizin yanınızda olmayacağım'' diyerek sahneyi terk ettiğini bildirdi.

  ''İSA'NIN ÖĞRETİLERİNE KARŞI''

  Cruz, gecedeki konuşmasında, ''İsrail'den nefret edenlerin aynı zamanda ABD'den de nefret ettiklerini ve Hrıstiyanlardan nefret edenlerin Yahudiler'den de nefret ettiklerini'' belirterek, ''İsrail ve Yahudi nefretinin İsa'nın öğretilerine karşı olduğunu'' söylemişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir