Petrol
83.69
-0.02%
Euro
19.2643
-0.73%
Dolar
18.6297
-0.02%
Altın
1.042
-0.84%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
309.882
-1.64%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  İsrailli Adalet Bakanı Livni Netanyahu'yu eleştirdi

  İsrail Adalet Bakanı Livni, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu canlı yayında eleştirdi.
  • 02.11.2014 - 08:33
  İsrailli Adalet Bakanı Livni Netanyahu'yu eleştirdi

  netanyahu

  İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun politikalarının İsrail'e zarar verdiğini söyledi. İsrail Kanal 2 Televizyonu'na konuşan Livni,Netanyahu'nun yaptığı açıklamalar ve izlediği politikalarla ilgili eleştiride bulundu.

  ''İSRAİL'E ZARAR VERİYOR''

  Livni, "Barış sürecinin kesintiye uğradığı bir zamanda yerleşim birimi inşaatlarına onay vermekten ve provokatif söylemlerden kaçınmalıyız. Bunlar İsrail'i güvende tutma kapasitemize zarar veriyor" dedi.

  ''AÇIKLAMALAR ORTALIĞI YATIŞTIRMIYOR''

  Kudüs'te son zamanlarda tırmanan gerginliğe işaret eden Livni, "İnşaatlar için ihale ilanları verilmesi ve bakanların Kudüs konusunda uzlaşma olmayacağı yönündeki açıklamaları ortalığı yatıştırmıyor" diye konuştu. Livni, Filistinliler'le yeniden müzakere masasına oturmanın mümkün olmaması durumunda İsrail'in girişimde bulunması gerektiğini sözlerine ekledi.

  MESCİD-İ AKSA'YA GİRİŞLER YASAKLANMIŞTI

  Kudüs'te bir hahama geçen çarşamba gecesi silahlı saldırı düzenlenmiş, İsrail basını vurulan kişinin haham Yehuda Glick olduğunu ve "aşırı sağcı" bir Yahudi örgütünün başkanlığını yaptığını yazmıştı. Olayın ardından İsrail, "ikinci bir emre kadar Mescid-i Aksa'nın tüm Müslümanlar'a kapatıldığını" açıklaması üzerine turist ve Yahudi yerleşimciler de dahil hiç kimsenin dün gün boyu Aksa'ya girişine izin verilmemişti.


  Görüş Bildir