Petrol
111.94
-0.45%
Euro
17.3714
-0.09%
Dolar
16.6894
0.31%
Altın
977.19
0.43%
Borsa
2426
0.99%
Bitcoin
322.939
-4.34%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  İsrailli bakan Shaked: Filistin'i aramızda paylaşalım

  İsrailli bakan Shaked: Filistin'i aramızda paylaşalım

  İsrail Adalet Bakanı Ayalet Shaked, Batı Şeria’nın bir kısmını İsrail’in ilhak edip, geri kalanının Ürdün’e verilmesini istedi.
  • CHA
  • 30.01.2016 - 15:44

  İsrailli bakan Shaked: Filistin i aramızda paylaşalım #1

  İsrail Adalet Bakanı Shaked, Alman Der Spiegel’e dergisine verdiği röportajda “Siyaseten biz bölgesel çözümden yanayız. Judea ve Samarya'nın (Batı Şeria) bir kısmı İsrail tarafından ilhak edilmeli ve diğer parçalar Ürdün ile konfederasyon olmalıdır.” diye konuştu.

  "BAŞARISIZ KOMŞU DEVLET İSTEMİYORUZ"

  Şaked, Der Spiegel muhabirinin “Yani Filistin diye bir devlet olmamalı mı?” sorusuna ise "Başka başarısız komşu devlet istemiyoruz." cevabını verdi. Şaked, “Çevremizde çöken devletleri görüyoruz. Libya, Suriye ve Irak gibi... Artık başka başarısız komşu devlet istemiyoruz. Gazze’de gördüğümüz üzere, hızlıca teröristlerin kalesi olacaktır. Biz Tel Aviv banliyölerinde tüneller veya Kudüs’ü hedef alan füzeler istemiyoruz.” dedi.

  İsrailli bakan Shaked: Filistin i aramızda paylaşalım #2

  Filistin devletinin şu anda kurulmasının mümkün olmadığını iddia eden Şaked, “Uluslararası toplumun baskısıyla intihar etmeyeceğiz. Bir Filistin devletinin şu anda kurulması mümkün değil. Ben mücadele edeceğim ve Ortadoğu’daki durumu dünyaya anlatmak için çabalayacağım.” ifadelerini kullandı.

  Ayelet Shaked, geçtiğimiz günlerde Türkiye ve İran arasında bağımsız bir Kürt devleti kurulmasını destekleyen açıklamasıyla adından söz ettirmişti.

  İsrailli bakan: Bağımsız Kürdistan'ın zamanı geldi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir