Petrol
96.44
1.60%
Euro
18.2937
0.29%
Dolar
17.9401
0.16%
Altın
1.03
0.78%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.320
3.34%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  İsrailli hackerlar İran'ı çıldırtacak

  İsrailli hackerlar, İran Sağlık Bakanlığı'nın sitesini hackleyerek bu notu bıraktı: "Buna ne diyorsun Ahmedinejad?"
  • 27.01.2012 - 18:26
  İsrailli hackerlar İran'ı çıldırtacak

  İsrailli hackerlar İran ı çıldırtacak #1

  İsrail'de kendilerini "IDF Team" olarak adlandıran internet korsanı bir grup, İran Sağlık Bakanlığı ile İran'ın İngilizce yayın yapan televizyonu Press TV'nin internet sayfasını hackleyerek, "Buna ne diyorsun Ahmedinejad?" mesajı bıraktı.

  1 SAAT BOYUNCA HACKLENDİ

  İsrail'in ynetnews.com internet sitesinde yer alan habere göre, İsrail'de önceki günlerde birçok internet sitesinin Arap internet korsanlarının saldırısına cevap vermek amacıyla İran'a siber saldırıda bulunuldu.

  "IDF Team" adlı grup, dün İran Sağlık Bakanlığı ile Press TV'nin internet sayfalarını kısa bir süre de olsa hackledi.

  Sağlık Bakanlığı'nın sitesine "Buna ne diyorsun Ahmedinejad" mesajı bırakan İsrailli internet korsanları, Press TV'yi de İran rejiminin propaganda kanalı olarak tanımlayan bir mesaj bıraktı.

  Haberde saldırının dün yerel saatle 16.00 civarında gerçekleştirildiği belirtildi. Press TV'nin internet sitesi 20 dakika içinde düzeltilirken, Sağlık Bakanlığı'nın internet sayfası yaklaşık bir saat hacklenmiş olarak kaldı.

  İsrailli hackerlar İran ı çıldırtacak #2

  HAARETZ'E SİBER SALDIRI

  Arap internet korsanları, geçtiğimiz çarşamba günü İsrail'de birçok web sitesine saldırı düzenlemişti. Saldırıya uğrayan siteler arasında Haaretz gazetesinin internet sayfısı da bulunuyordu.

  'SALDIRILARINIZ CEVAPSIZ KALMAYACAK'

  İsrailli korsanlar ayrıca şu mesajı da hackledikleri siteye bıraktılar: "Arap hackerler, İsrail'e düzenlenen siber saldırıların cevapsız kalacağını düşünüyorlarsa yanılıyorlar."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir