Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.4042
-0.06%
Dolar
17.8509
-0.10%
Altın
1.027
-0.23%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
427.651
1.89%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  İsrailli kadın vekil: Filistin'de anneleri de öldürelim

  Gazze'ye ölüm yağdıran İsrail'de ırkçılık da zirve yaptı. Yüzlerce sivilin katledilmesini yeterli bulmayan milletvekili Ayelet Shaked, annelerin de öldürülmesini istedi.
  • 13.07.2014 - 09:46
  İsrailli kadın vekil: Filistin'de anneleri de öldürelim

  İsrailli kadın vekil: Filistin de anneleri de öldürelim #1

  İsrailli aşırı sağ kadın milletvekili Ayelet Shaked, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği operasyonlara destek vererek, "Hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Bu öldürülen teröristlerin anneleri için de geçerli. Annelerin oğullarının peşinden gitmeleri adil olur. Ölmeliler ve evleri yıkılmalı ki bir daha terörist yetiştiremesinler." dedi.

  TEPKİ ÇEKTİ

  İsrail parlamento üyesi Ayelet Shaked, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılardan sonra gerçekleşen can kayıplarının ardından yaptığı açıklamalarla pek çok kesimin tepkisini çekti.

  İSRAİLLİ GAZETECİ: PASAPORTUMU BİLE YAKMAYI DÜŞÜNDÜM

  İsrailli gazeteci Mira bar Hillel, İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Independent'ta Shaked'in yaptığı açıklamalardan dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getiren bir makale kaleme aldı. İsrailli gazeteciye göre, genç parlamenter politik olarak aşırı sağcı bir çizgi izliyor. Shaked'in mensubu olduğu partinin Başbakan Binyamin Netanyahu'nun partisinden bile daha sağda yer aldığına dikkat çekti. Yazar, genç parlamenterin Facebook sayfasında paylaştığı notlardan sonra İsrail pasaportunu yakmayı bile düşündüğünü belirterek tepkisini dile getirdi.

  DÜŞMAN FİLİSTİNLİLER

  Geçtiğimiz hafta 17 yaşındaki Filistinli genç Mohammed Abu Khudair, öldürülen 3 İsrailli gence misilleme olarak yakılarak öldürülmüştü. Bu olayın ardından bir yazı paylaşan İsrailli parlamenter, "Bu teröre, aşırılığa ve Filistinli yetkililere karşı verilen bir savaş değil. Aslında bu iki kişi arasında gerçekleşen bir savaş. Düşman kim? Filistinliler. Neden? Bu savaşı neden çıkarttıklarını onlara sorun" ifadelerini kullandı.

  İsrailli kadın vekil: Filistin de anneleri de öldürelim #2

  NAZİLER DE İSRAİLLİ PARLAMENTER GİBİ DÜŞÜNMÜŞTÜ

  Genç parlamenterin söylemini Nazi sözlemine benzeten yazar, "Annemin kız kardeşi 1939 yılında üç çocuğuyla birlikte Polonya'nın Krakow şehrinde yaşıyordu. Naziler kenti işgal edince tüm Yahudilerin düşman olduğuna hükmetti ve tüm Yahudiler yok edildi." dedi. Yazara göre Naziler de o günlerde İsrailli parlamenter gibi düşünmüştü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir