Petrol
87.4
-0.11%
Euro
18.1808
0.13%
Dolar
18.4997
-0.03%
Altın
990.31
0.24%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.758
-0.01%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  İtalya Başbakanı Renzi'den AB Zirvesi'nde protesto

  İtalya Başbakanı Renzi'den AB Zirvesi'nde protesto

  Slovakya'nın başkenti Bratislava'da gerçekleştirilen gayriresmi AB liderler zirvesine, Matteo Renzi'nin protestosu damga vurdu.
  • AA
  • 17.09.2016 - 00:20

  Başbakan Renzi, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile planlanan ortak basın toplantısını iptal etti.

  İtalya Başbakanı Renzi den AB Zirvesi nde protesto #1

  İtalyan basını olayı "Renzi, Merkel ve Hollande'e karşı: bölünme" şeklinde duyurdu. Basına yansıyan haberlere göre Renzi, "Merkel ve Hollande ile basın toplantısı yapamam çünkü çıkan sonuçları paylaşmıyorum. Bu bir polemik meselesi değil. Zirvenin ekonomi ve göçle ilgili sonuçlarından memnun değilim." ifadelerini kullandı.

  İtalya Başbakanı Renzi den AB Zirvesi nde protesto #2

  RENZİ TOPLANTIYI PROTESTO AMACIYLA İPTAL ETTİ

  Fransa'nın ve Almanya'nın sığınmacı krizi ve ekonomik sorunların çözümüne ilişkin sunduğu önerilere katılmayan Renzi'nin, protesto amacıyla basın toplantısını iptal ettiği öğrenildi.

  İtalya Başbakanı Renzi den AB Zirvesi nde protesto #3

  Renzi, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Avrupa'nın göç ve ekonomi politikalarını değiştirmesi gerektiğini vurguladı. Renzi, "İleriye doğru adımlar. Ama ufak ufak. Küçük bir adım. Avrupa göç ve ekonomi politikalarına değil, çok fazla riske girecek." diye yazdı.

  İtalya, en fazla göçmen akınına maruz kalan ülke olarak Afrika ülkeleri ile AB arasında sığınmacı anlaşması yapılmasını savunuyor.

  İtalya Başbakanı Renzi den AB Zirvesi nde protesto #4

  İtalya Başbakanı Renzi den AB Zirvesi nde protesto #5


  Görüş Bildir