Dolar
7.2132
-1.6967%
Euro
8.4909
-1.4485%
Altın
1913.38
-5.6318%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
446.665
-6.6431%
Bitcoin
82605.77
-5.1595%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Jack Lew'in ABD'yi karışıtıran imzası

  ABD'liler Jack Lew'un imzasını 'saçma' buldukları için Hazine Bakanlığı görevine getirilmesini istemiyor.
  • 10.01.2013 - 15:36
  Jack Lew'in ABD'yi karışıtıran imzası

  Jack Lew in ABD yi karışıtıran imzası #1

  Amerikalılar Hazine Bakanlığı koltuğuna oturması beklenen Jack Lew'in adaylığından memnun değil. Sebebiyse Lew'in imzası.. İsminin ve soyisminin baş harflerinin olmadığı imzayı Amerikalılar saçma buluyor. İsimlerini uzun uzun imza atan Amerikalılar için imza bir prestij göstergesi ve Lew komik imzasıyla Amerika'nın prestijini sarsıyor.

  İşte Jack Lew'in imzası:

  Jack Lew in ABD yi karışıtıran imzası #2

  ABD'LİLERİN SAÇMA BULDUĞU İMZA

  ABD Başkanı Barack Obama'nın yakın zamanda Timothy Geithner'dan boşalacak Hazine Bakanlığı görevine Jack Lew'u ataması bekleniyor. Ancak ABD'liler bu durumdan hiç de memnun değil. Hazine tarafından yeni basılacak dolarların üzerinde Lew’un imzasının bulunacak olması ABD’lilerin keyfini kaçırmış durumda. Zira imza, Lew’un ismini ya da adının baş harflerini içermiyor bunun yerine görenlerin ‘çocukça’ ve ‘akıl almaz’ olarak tanımladığı bir çizimden ibaret.

  ABD'liler ‘saçma’ buldukları bu imzanın dolar banknotlarının üzerinde bulunacak olmasına ciddi bir şekilde tepki gösteriyor.

  Jack Lew in ABD yi karışıtıran imzası #3

  DEĞİŞTİRMESİ İÇİN BASKI YAPILIYOR

  Lew’un imzası ilk kez tartışma konusu olmuyor. 2011 yılında Beyaz Saray günlüklerini imzaladığında ilk kez fark edilen durum, o tarihte internette çok konuşulmuştu. Şimdi ise ABD'liler bu imzayla günlük yaşamlarında sürekli karşı karşıya gelecek olmalarının sıkıntısıyla Lew’a, imzasını değiştirmesi konusunda baskı yapıyor.

  "EL YAZINI DÜZELT" UYARISI

  New York Times gazetesi Lew’a, paraların üzerine atılacak imza için el yazısını düzeltmesi gerektiği konusunda öneride bulundu. Washington Post ise bir el yazısı uzmanı işe alarak Lew’un kötü el yazısının arkasındaki gizemi çözmeyi çalışıyor. Farklı görüş bildirenler ve imzanın değişmemesi gerektiğini düşünenler de var. Lew’un imzasının korunmasını isteyen bir grup dilekçe hazırlayarak bu isteklerini dile getirdiler. Jack Lew şu anda Obama'nın Özel Kalem Müdürlüğü görevinde.

  Görüş Bildir