Euro
9.7195
0.23%
Dolar
8.1163
0.13%
Altın
454.76
-0.03%
Borsa
1.378
0%
Bitcoin
514.000
4.14%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  James Bond'a Birleşmiş Milletler görevi

  BM, James Bond filmlerinin aktörü Daniel Craig'i "BM mayın ve patlayıcı tehlikeleriyle mücadele küresel savunucusu" olarak görevlendirildi.
  • AA
  • 15.04.2015 - 09:29
  James Bond'a Birleşmiş Milletler görevi

  James Bond a Birleşmiş Milletler görevi #1

  James Bond serisinin, çekimleri İstanbul ve Adana'da da gerçekleşen Skyfall filminde de rol alan Craig için BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un ofisinde tören düzenlendi. Ban, Daniel Craig'e görev belgesini içeren tablo sundu.

  "KURTARMA YETKİSİ VERDİK"

  BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, törende yaptığı konuşmada, Craig'e geniş kitleler tarafından tanınırlığını mayın tehlikesi ve farkındalığına dikkati çekmek için kullanacak olması nedeniyle teşekkür ederek, "007 Mr. Craig'in öldürme yetkisi vardı biz bugün ona kurtarma yetkisi verdik" dedi.

  Törende bir mayın ve patlayıcı uzmanı, Craig ve Genel Sekreter Ban'a mayın türlerine ilişkin bilgi vererek mayın ve diğer patlayıcılarla mücadele konusunda açıklamalarda bulundu.

  MADDİ DESTEK TOPLANACAK

  Craig'in üç yıllık görevi süresince BM'nin mayınlara karşı farkındalığı artırma misyonunun tanıtımına katkı sağlayacağı ve dünyanın mayınlardan ve savaş kalıntısı patlayıcı tehlikelerinden arındırılması vizyonunun bilinirliğini artıracağı belirtildi.

  BM'nin mayın eylem programı aktivitelerine de ziyaretler düzenleyecek Craig'in, bu eylemlere siyasi ve maddi destek toplamaya çalışacağı da kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir