Dolar
7.6324
0.0039%
Euro
8.9812
0.0178%
Altın
1917.49
0.2666%
Borsa
1087.03
-2.2419%
G. Altın
470.749
0.2709%
Bitcoin
79698.36
-1.6538%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Joe Biden Sırbistan ziyaretinde protesto edildi

  BD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç'le temaslarda bulunduğu başkent Belgrad'da protesto edildi.
  • DHA
  • 17.08.2016 - 04:06
  Joe Biden Sırbistan ziyaretinde protesto edildi

  Belgrad Havalimanı'nda, Joe Biden, eşi ve beraberindeki heyeti Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç ve Sırbistan'ın üst düzey yetkilileri askeri törenle karşıladılar. Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Başbakan Aleksandar Vuçiç, şeref kıtasını selamladı. Havalimanındaki karşılama töreninin ardından Joe Biden ve Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç, Sırbistan Başbakanlık Sarayı'na hareket ettiler.

  Başbakanlık Sarayı'nda Başbakan Vucic ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Biden, birlik ve barış içindeki Batı Balkanlar'ın tüm Avrupa için son derece önemli olduğunu belirterek, bu birlik ve barış ortamı hususunda Sırbistan'ın önemine işaret etti. Biden, Sırbistan'ın tüm bölge için ekonomik ve siyasi anlamda önemli bir temel taşı olduğunu belirterek, "Sırbistan'ın liderliği, Avrupa'nın bu kesimi için önemli" diye konuştu.

  Joe Biden Sırbistan ziyaretinde protesto edildi #1

  Biden, 1999'da gerçekleşen NATO operasyonlarında hayatını kaybedenlerin ailelerine de başsağlığı diledi. Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç ise, bölge barışı ve istikrarının korunmasında ABD'nin desteğinin son derece önemli olduğunu belirterek, bölgede istikrar ve barış olmadan ekonomik kalkınmadan ve vatandaşlara daha iyi bir yaşam sunulmasından da söz edilemeyeceğini kaydetti.

  BİDEN'A PROTESTOLAR

  Başkan Alekasandar Vuçiç ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın ortak basın toplantısı sırasında, Rusya yanlısı ve Batı karşıtı politikalarıyla bilinen Sırp Radikal Partisi (SRS) bir grup, Başbakanlık Sarayı önünde Joe Biden'ı protesto etti.

  Joe Biden Sırbistan ziyaretinde protesto edildi #2

  Üzerinde ABD Başkan Adayı Donald Trump'un fotoğrafının ve "Trump'a oy verin" yazısının bulunduğu tişörtler giyen parti üyelerine hitaben konuşan Sırbistan Radikal Partisi Başkanı Voyislav Şeşel, Biden'in geçmişte Sırbistan aleyhine yaptığı açıklamaları hatırlattı ve Biden'ı Sırbistan'da, özellikle Belgrad'ta görmek istemediklerini ifade etti.

  Joe Biden bu akşam Sırbistan ziyaretini tamamlayarak Kosova'ya geçecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir