Euro
10.1264
0.04%
Dolar
8.565
0.07%
Altın
495.8
0.13%
Borsa
1.36
0.77%
Bitcoin
328.775
4.44%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Kaddafi'nin oğlu intikamını böyle alacak

  Muammer Kaddafi'nin oğlu Saadi Kaddafi, ülkesine giderek isyan başlatacağını açıkladı.
  • 11.02.2012 - 16:58
  Kaddafi'nin oğlu intikamını böyle alacak

  Kaddafi nin oğlu intikamını böyle alacak #1

  Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Saadi Kaddafi, halkın büyük çoğunluğunun mevcut durumdan memnun olmadığını iddia ederek, Libya'ya geri dönme ve geçiş hükümetine karşı bir ayaklanmaya liderlik etme tehdidinde bulundu.

  "LİBYALILAR MEVCUT DURUMDAN MEMNUN DEĞİL"

  El Arabiya televizyonuna, geçen Ağustos ayında sığındığı Nijer'den telefonla açıklama yapan Kaddafi, "Libya'ya herhangi bir zaman içinde döneceğim" dedi.

  "Libya halkının çeteler tarafından yönetildiğini" öne süren Saadi Kaddafi, "Libyalıların yüzde 70'inin mevcut durumdan memnun olmadığını ve günden güne yayılan bir isyanın söz konusu olduğunu" söyledi.

  Saadi Kaddafi, "Ayaklanma başladı ve ben her geçen gün bu hareketin daha da büyüdüğüne tanık oluyorum. Bu ayaklanma bazı bölgelerle sınırlı kalmayacak, Cemahiriye'nin tamamını kapsayacak" diye konuştu.

  Kaddafi, Libya'ya dönüşünde, "intikam veya misilleme operasyonlarının düzenlenmemesini sağlamak için çalışacağını" söyledi.

  NİJER: TESLİM ETMEYECEĞİZ

  Nijer ise Kaddafi'yi teslim etmeyeceğini bildirdi.

  El Arabiya'nın haberine göre, Nijer hükümet sözcüsü Maru Amedu, başkent Niamey'de gazetecilere yaptığı açıklamada, "huzur bozucu" açıklamalar yaparak sığınma şartlarını bozmasına rağmen Saadi Kaddafi'yi Libya'ya teslim etmeyeceklerini söyledi.

  Amedu, tutumlarının açık olduğunu belirterek, "Saadi Kaddafi'yi bağımsız ve tarafsız yargı sistemi olan bir yönetime teslim edeceğiz" dedi.

  TRABLUS'TAN KAÇIP NİJER'E SIĞINDI

  Muhalif güçlerin Ağustos ayında başkent Trablus'a girmesi ardından sınırı geçerek Nijer'e kaçmıştı.

  Libya'daki Ulusal Geçiş Konseyi, başkent Trablus'un düşmesinin ardından Nijer'e sığınan Saadi Kaddafi'nin iadesini istemişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir