Petrol
96.58
0.15%
Euro
18.3003
0.01%
Dolar
17.9376
-0.07%
Altın
1.031
0.05%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
429.212
2.67%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Kaddafi'yi deviren muhalifler birbirlerine düştü

  Kaddafi'yi deviren muhalifler birbirlerine düştü

  Birlik olup Muammer Kaddafi'yi deviren muhalifler, iktidar yüzünden karşı karşıya geldi.
  • 23.01.2012 - 14:38

  Ulusal Geçiş Konseyi'nin merkezini basan grup, eşyaları yağmaladı. Kalabalık, konseyin başkanı Mustafa Abdülcelil'e de saldırdı.

  LİBYA YİNE GERİLDİ

  Libya'da Muammer Kaddafi'yi deviren göstericiler şimdi de Ulusal Geçiş Konseyi'nin (UGK) merkezini basıp hükümetin başındaki Mustafa Abdülcelil'in arabasını ateşe verdi. Genel merkezin bulunduğu bina kompleksinin dış kapısını el bombalarıyla havaya uçurarak genel merkezin kapılarının önünde gösteri düzenleyen göstericiler, Abdülcelil'in, kendilerini yatıştırmak için binanın ikinci katındaki penceresinden yaptığı konuşmayı ellerindeki boş şişeleri fırlatarak kesti. Daha sonra Abdülcelil'in zırhlı aracını ateşe veren göstericiler, genel merkezdeki mobilya ve elektronik eşyaları yağmalamak amacıyla pencereleri kırarak genel merkeze saldırdı. Binadaki bir güvenlik yetkilisi sivil giyimli 50 kadar koruma görevlisinin olaylar olduğu sırada protestocuları yatıştırmaya çalıştıklarını söyledi. Libya'daki iç savaş sırasında devrimci güçlerin bir komutanı olarak görev yapan güvenlik yetkilisi, Abdülcelil'in binanın içinde olduğunu ve binayı terk etmeyi reddettiğini belirtti. Olayların ardından UGK Başkan Yardımcısı Abdulhafız Goka'nın istifasını sunduğu bildirildi.

  Kaddafi yi deviren muhalifler birbirlerine düştü #1
  Bingazi'deki UGK genel merkezinin önüne çadır kuran ve iki haftadan beri protesto gösterilerini sürdüren göstericiler, geçici hükümetin hazırladığı kanun taslağının halka danışılmadan yapıldığını savunuyor. Geçici hükümeti belirleyecek seçimlerin nasıl yapılacağına ilişkin kanunları bir paket halinde geçirmesi beklenen UGK, kanun taslağının hazırlanma sürecinde kamuoyundan gelen teklifler arasından sadece internet üzerinden yapılanları dikkate almakla eleştiriliyor.

  Kaddafi yi deviren muhalifler birbirlerine düştü #2

  ARACI ATEŞE VERDİLER

  Kapıyı el bombalarıyla havaya uçurarak genel merkeze giren göstericiler, buradaki mobilya ve elektronik eşyaları yağmaladı. Yüzlerce gösterici daha sonra Abdülcelil'in zırhlı aracını parçalayıp ateşe verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir