Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.040
-0.25%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C

  Kadir Topbaş BM'de İklim Zirvesi'ne katıldı

  İBB Başkanı Kadir Topbaş, Ban Ki-moon'un davetiyle BM Genel Merkezi'nde çok sayıda devlet ve hükümet başkanının katıldığı törene katıldı.
  • Haber Merkezi
  • 23.04.2016 - 18:23
  Kadir Topbaş BM'de İklim Zirvesi'ne katıldı

  Fransa'nın Başkenti Paris'te 196 ülkenin üzerinde uzlaşmaya vardığı Paris İklim Anlaşması, BM Genel Merkezi'nde düzenlenen törenle imzaya açıldı.

  BM GENEL SEKRETERİ DAVET ETTİ

  UCLG (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un davetlisi olarak New York’taki zirveye katıldı.

  Kadir Topbaş BM de İklim Zirvesi ne katıldı #1

  BM Genel Kurulu Salonu'nda düzenlenen törende konuşan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, anlaşmanın imzaya açıldığı ilk gün rekor sayıdaki 171 ülkenin metni imzalayacağını belirterek, “Bu salonda rekor kırıyoruz ancak küresel sıcaklık ve buzulların erimesi de dışarıda rekor kırıyor. Atmosferdeki karbon oranı da rekor seviyeye yükseldi” dedi.

  Kadir Topbaş BM de İklim Zirvesi ne katıldı #2

  Zamanla yarış halinde olduklarını ifade eden Ban Ki-moon, tüm ülkelere imzanın ardından iç yasal süreçlerini tamamlayarak onay belgelerini en kısa sürede BM'ye sunmalarını ve böylece anlaşmanın bir an önce yürürlüğe girmesini istedi.

  TÜRKİYE ADINA İMZAYI FATMA GÜLDEMET SARI ATTI

  Açılış konuşmaların ardından ilk imzayı Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry attı. Türkiye adına metni Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı imzaladı.

  Kadir Topbaş BM de İklim Zirvesi ne katıldı #3


  Görüş Bildir