Petrol
108.91
-0.17%
Euro
17.0236
-4.51%
Dolar
16.1329
-4.45%
Altın
953.82
-3.86%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
344.367
-5.26%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Kanada'da camiye saldırıp Kur'an yaktılar

  Kanada'nın Alberta eyaletine bağlı Calgary kentinde bir camiye, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce saldırı düzenlendi.
  • AA
  • 11.10.2016 - 21:58
  Kanada'da camiye saldırıp Kur'an yaktılar

  Kanada da camiye saldırıp Kur an yaktılar #1

  Güney Calgary İslam Merkezi camisinin giriş kapısının camlarını kıran saldırganlar, buradaki Kur'an-ı Kerim'i yaktı. Bu kişiler, camiye nefret söylemlerinin yer aldığı mektup da bıraktı. Saldırganların yakalanması için soruşturma başlatıldı.

  EN AŞAĞILIK SALDIRILAR

  Güney Calgary İslam Merkezi Başkanı Cüneyd Mahoon, yerel basına yaptığı açıklamada, ibadet yerlerine yönelik eylemlerin, "en aşağılık saldırılar" olduğunu söyledi. "Herkes, sebebi ne olursa olsun bu tür saldırıların karşısında durmalı." diyen Mahoon, bu konuda alınacak tedbirler ve verilecek cezaların caydırıcı olması gerektiğini vurguladı.

  BU SALDIRIYI AFFETMEYE HAZIRIZ

  İslam'ın Müslümanlara sevgiyi öğütlediğini belirten Mahoon, "Komşularımızın acılarıyla dertlenmek, sevinçlerini paylaşmak, dinimizin emridir. Bu saldırıyı kim yaptıysa, affetmeye hazırız. Ona ya da onlara, barış, sevgi ve hoşgörümüzü sunuyoruz. Burası evimiz. Çocuklarımız burada doğdu ve burada yaşayacak. Birlikte yaşamayı öğrenmemiz lazım." diye konuştu.

  CALGARY MÜSLÜMANLAR KONSEYİ SALDIRIYI KINADI

  Calgary Müslümanlar Konseyi de yaptığı yazılı açıklamada saldırıyı kınadı. Polisin olaya el koyduğuna işaret edilen açıklamada, konu hakkında bilgisi bulunanların polise yardımcı olması istendi.

  Kanada da camiye saldırıp Kur an yaktılar #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir