Euro
8.9826
0.08%
Dolar
7.3749
0.1%
Altın
441.54
-0.37%
Borsa
1.552
0%
Bitcoin
231.887
-10.81%
7ºC
İstanbul
Bulutlu 7 C
  'Kaşıkçı olayında' Suudi Arabistan'a destek açıklamaları

  'Kaşıkçı olayında' Suudi Arabistan'a destek açıklamaları

  Arap Birliği ve Ürdün Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından aldığı kararlarla ilgili olarak Suudi Arabistan'a destek verdi.
  • AA
  • 21.10.2018 - 08:44
  • Güncelleme : 21.10.2018 - 13:01

   Kaşıkçı olayında Suudi Arabistan a destek açıklamaları #1

  Arap Birliğinden yapılan açıklamada, Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı olayını aydınlatmak için yürüttüğü soruşturmadan övgüyle söz edildi.

  Kaşıkçı'nın ailesine başsağlığı dileğinde bulunulan açıklamada, olayın siyasileştirilmesi ve Suudi Arabistan'a karşı ekonomik yaptırım uygulanması veya tek taraflı adımlar atılması gibi girişimlere karşı olunduğu belirtildi.

  RİYAD YÖNETİMİNİN YANINDAYIZ

  Ürdün hükümetinden yapılan açıklamada da Suudi Arabistan'ın attığı adımların olayın aydınlatılması ve sorumluların hesap vermesi için gerekli olduğu ifade edilerek, Riyad yönetiminin yanında olunduğu mesajı verildi.

  DESTEK VERENLER

  İslam İşbirliği Teşkilatı, Körfez İşbirliği Konseyi, Arap Parlamentosu, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Filistin, Yemen ve Cibuti de Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından aldığı kararlarla ilgili Suudi Arabistan'a destek açıklaması yapmıştı.

  Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kendisinden haber alınamayan Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.

  Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan haberde de Suudi Arabistan Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma neticesinde, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğuna geldiği sırada burada bulunan başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği belirtilmişti.

  Cemal Kaşıkçı cinayetinin animasyonlu anlatımı ViDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir