Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.303
0.76%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Katar ve Suudi Arabistan'da yağmur duası

  H alk mevsimin yağmurlu geçmesi için ülke genelinde yağmur duası yaptı.
  • Ajanslar
  • 10.11.2016 - 16:17
  Katar ve Suudi Arabistan'da yağmur duası

  Katar Emiri Temim Bin Hamad Al Sani'nin çağrısı üzerine sabah namazından sonra ülke genelinde yağmur namazı kılındı ve dua edildi. Katar Emiri  Al Sani de halkla birlikte dua ederken, Katar devlet televizyonundan canlı  yayınlanan merasime binlerce öğrencinin okullarında eşlik ettiği belirtildi.

  Katar ve Suudi Arabistan da yağmur duası #1

  YAĞMUR NAMAZI

  Suudi Arabistan Haber Ajansı SPA'da yer alan haberde bugün Suudi  Arabistan'da Kral Abdullah'ın talimatı doğrultusunda başta Mekke, Medine ve  başkent Riyad olmak üzere ülkenin bütün kesimlerinde yağmur namazı kılındı.  Birçok eyalette emirler de merasimlerde yer aldı.

  Mescid-i Haram'da yapılan yağmur duasına Mekke-i Mükerreme Emiri Halid  Faysal da katıldı. Mescid-i Haram İmam Hatibi Bender Bin Abdulaziz Belile de  hutbede söz konusu duanın Hazreti Muhammed'in sünneti olduğunu belirterek,  cemaate kötülük ve günahları terk ederek tövbe etmeleri çağrısında bulundu. Riyad  kentinde İmam Türki Bin Abdullah Camisi'nde yapılan yağmur duasında Riyad Emiri  Faysal Bin Bender Bin Abdulaziz de bulundu.

  Katar ve Suudi Arabistan da yağmur duası #2

  Hutbelerde herkesten tövbe ve istiğfar edip dua etmeleri, fakirlere  sadaka dağıtmaları, mal ve nefis tezkiyesi yapmaları istendi.

  Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz ve Katar Emiri Temim Bin  Hamad Al Sani ülkenin her yerinde yağmur duası yapılmasını istemişti.Körfez ülkelerinde her yıl en az bir defa yağmur duasına çıkılırken, Suudi Arabistan'da yılda birkaç defa yağmur duası yapılıyor. Her sene kuraklığa karşı geleneksel olarak yapılan yağmur duası, aynı zamanda Kabe'de ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de de gerçekleştiriliyor.

  Katar ve Suudi Arabistan da yağmur duası #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir