Euro
15.3502
-0.50%
Dolar
13.4488
-0.52%
Altın
786.7120
-0.37%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
573.722
-1.54%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C
  Kerküklülerin Irak Ordusu sevinci

  Kerküklülerin Irak Ordusu sevinci

  Irak ordusunun Kerkük'e girişi bölge halkı tarafından büyük bir sevinç ile kaşrılandı. Askeri konvoya binlerce Iraklı eşlik etti.
  • Haber Merkezi
  • 16.10.2017 - 12:45

  Irak birlikleri tarafından başlatılan Kerkük operasyonu devam ediyor. Bölgeye Tuzhurmatu'dan gelen takviye birlikler Kerkük'e giriş yaparken binlerce kişi yol kenarlarında Irak askeri birliklerine ait konvoyu sevinç gösterileri ile karşıladı.

  Kerküklülerin Irak Ordusu sevinci #1

  ARAÇLARI KARŞILADILAR

  Yaşlı- genç, kadın- erkek ayırt edilmeksizin binlerce kişi Kerkük'ün girişinde toplanırken, Irak ordusuna yoğun ilgi ile karşıladı. Konvoy halinde yavaş yavaş ilerlerken araçlara koşan Kerküklü küçük çocuklar Irak askerlerine büyük sevgi gösterdi.

  Irak ordusunun kente gelişiyle kaçan peşmergelerin bölgeyi terketmesini kutlayan Kerküklüler Irak askerlerine kent merkezine gidene kadar eşlik ettiler.

  Kerküklülerin Irak Ordusu sevinci #2

  PEŞMERGE KAÇIŞLARI SÜRÜYOR

  Kerkük'te Irak ordusunun bölgeye girtişi ile kaçmaya başlayan Pelmerge yönnü Süleymaniye kentine çevirdi.

  Kürdistan Yurtseverler Birliği'ne (KYB) bağlı Peşmergelerin, Kerkük'ün güneyinden çekilmesiyle birlikte, Irak ordusu ve ona destek veren federal polis güçleri, boşaltılan mevzilere yerleşip, zırhlı araçlarla ana caddelerde denetimi sağladı. Bazı Kerküklü aileler, oluşan kaos ortamından dolayı Erbil ve Süleymaniye'ye doğru araçlarıyla hareket etti.

  Kerküklülerin Irak Ordusu sevinci #3


  Görüş Bildir